YALOVA'daki SEÇİMLERİN SONUÇLARI ÜZERİNE

YALOVA'daki SEÇİMLERİN SONUÇLARI ÜZERİNE

Özellikle depremden sonra çok kozmopolit bir sosyal yapı oluştu Yalova’da. Şehir,görülmemiş boyutta, rant temelinde yeniden kuruldu. Seçimler, bu yapı ve ortamda yenilendi ve CHP adayı Vefa Salman’ın tekrar kazanmasıyla sonuçlandı. Elbette, mazbata alınana kadar şeytanın aklına gelmeyen yeni yöntemler icat edilmezse…

Bu seçimin şöyle d...eğerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum:

Yağmaya talana, ranta doymazlığa… Hırsızlığa uğursuzluğa, yalan üstüne yalana…

Rüşvete, şantaja…

Diktatörlüğe, onun dayatmalarına, haksızlıklarına, oyunlarına, zulmüne…

Gençlerin, çocukların katline…

Çocuğa ve kadına yönelik şiddete, cinsel istismara karşı en azından vurdumduymazlıkla açıklanacak tavra…

Halkın oylarının gasbedilmesine…

“HAYIR” DİYENLERİN ZAFERİ VE KAZANDIĞI MEVZİDİR.

Bu mevzinin kazanılmasında, dürüstlüğü ve insalcıllığıyla tanınan, veteriner Vefa Salman’ın aday olmasının ve bu kez CHP örgütünün sandıklara ciddiyetle sahip çıkmasının da rolünü görmek gerek.

Şimdi, şu bizim sol cenahta süregiden “Şu şunla, bu bunla ittifak yapmış, yapılmazmış” yavelerine, olmayan güçleriyle çok uzak hedeflere yarın ulaşılabilecekmiş gibi, sonuçta hedef şaşırtma ve umutsuzluk yaratan beklentilere halkın karnı tok. Çünkü, uzak hedefleri göremeyen, düşleyemeyen halk, gününü kurtarmaya bakıyor.

Değerleri, inançları, ahlakı alt üst edilen toplum, ruhunu şeytana satmadan da yaşanabileceği güvenini edinmeli önce. Toplumun bu morale ihtiyacı var.

Önce, bu kötülüklere “HAYIR” barikatı kurulsun, en öndeki bela aşılsın, gerisi sonra gelir.

Darısı tüm ülkenin başına…
NOT: Ağrı’da ve AKP’nin kaybettiği diğer yerlerde sosyal ve kentsel yapıyı iyi tanımadığım için itici duygu ve düşüncelerin, yukardakilerle ne kadar çakıştığını bilemiyor. Ama, oylarını onur sorunu yapıp diktatörlüğe “Hayır” dedikleri için, bir uyanışı simgeledikleri için çok seviniyor, kutluyorum.

2.06.2014 (Vildan Sevil)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR