SAVAŞA VE SAVAŞLARA HAYIR/ Şenol Eker

Gölge Adam

SAVAŞA VE SAVAŞLARA HAYIR/ Şenol Eker

Savaş,
hükümetlerin ve devletlerin başlattığı ve öncelikle askerlerin,sonra diğer insanların, (cinsiyeti ,ırkı,yaşı ne olursa)hayvanların ve doğanın öldüğü ve yok olduğu biraz daha çok para ve daha çok altın peşinde koşan tekelci delirmiş kapitalistlerin istediği bir toplu yıkımdır.Ve savaş her insanı ve tüm doğayı-hayatı kapsiyorsa ve bunu tüm dünya biliyorsa, savaşı durdurmaya çalışmak ve bu sömürü ve talan fırtınasını durdurmakta tüm insanların görevidir.

Savaş kimlerin yararınadır ?,

1)Silah sanayi -çelik,petrol,kimya vb)
2) Tekstil,kefen,elbise vb,
3) İlaç,biyolojik vb
4) Altın ve döviz sahipleri vb
5) Gıda,buğday,hayvan tahıl, vb,
6)Banka ve ülkelere borç veren tekelci sermaye,tefeciler ,ımf vb..
Peki biz bunlardan hangisiyiz de savaş isteriz hiç düşündünüzmü ?
Peki bunlar kimlerdir hiç düşündünüzmü?
Peki, savaşan ve ölenler kimdir hiç düşündünüzmü?

Şimdi bir hesap yapalım ki bu hesaba göre ölen biz ,parayı ve parsayı dolayısı ile yeni sömürü alanlarını toplayan ve yöneten onlar!
Bir asker maliyeti ,silah giysi ilaç tank ,gemi,uçak ,kefen, ekmek vb
Bulduğumuz rakamları 1.000.000. ile çarpalım ve herün bu sayıyı eş değeri ile çarpalım.
Peki bu maliyet nerden çıkıyor, nasıl toplanıyor sizce ?evet bildiniz bizden bizim gibi milyonlarca işçiden -emekçilerden.

Savaşa başlamak için bize soruyorlarmı ? Hayır !!
Ya bitirmek için soruyorlarmı ? Hayır !!
Eee üreten biz ,ölen biz, kazanan onlar
Peki savaşı kim kazandı ? Onlar...Kim kaybetti biz !!

Savaşı bir tarafın tekelci sermayesi kazanır diğer tekelci semaye ? Yine kazanır, evet yanlış okumadınız onlar kaybetse bile kazananladır.
Bizler ise hep kaybedenler oluruz bizim telkelci sermaya kazansa bile kaybedeni bizi biz.
şimdi tekrar soruyorum,savaş istiyormuyuz ?
Ölmek istiyormuyuz ?
Öldürmek istiyormuyuz ?
Ve bunların tümünü birileri daha çok para kazansın diye yaparmıyız ?
Tümünün cevabı koskoca bir HAYIR'dır.

Hal böyle iken ve kuzey afrikada başlatılan demokrasi müadelesinde !! ?,
Orta Doğuyuda kapsayan ve sınırımıza gelen (hoş bu sınırlarda bizim değilya , neyse) Suriye halk ayaklanmasını bahane ederek,Suriyeyi işgal planları yapan Tc.hükümeti ve diğer emperyalistlerin amacı nedir ?

Durun bir düşünelim,ve bulalım,
Bulduk sanırım halkına karşı son derece kötü ve baskıcı davranan ,işçileri ve Kürtleri Alevileri ve diğer ezilen sömürülen kitleleri jopla,gazla hapis ve kanla bastıran susturan, hak ve özgürlükler temelinde bu ülkede bizde varız ve varsak bu ülke de var diyen milyonları yok saymaya çalışan ,Hes,lerle sularımızı ,yaylalarımızı sermayeye peşkeş çeken,Faşizan politikaların son raddesine gelen bir anlayışın , Suriye için Demokrasi !! düşünen bir T.C. iktidarı olabilirmi , ? Sanmam...

Yahu öyle olsa önce kendi halkının sorunları üzerinden yürür ve sorunlarını çözmezmiydiler sorarım size ?!!
Sonraki ihtimal ? Evet bildiniz işgal ve ilga ile el koyma ,Irak hatırınıza geldimi birden 36.cı paralel türk tümenleri vb ,ama orda terörist vardı !!,e sende buna karşıydın ve her gün giriyordun IRAK’a...YOK BE YEMEDİ ,HAYVAN TERLİ, TC.nin Irakı işgal ve ilga planları güme gitti, kürdistan devleti kuruldu ve TSK geri çekildi ve bugün o devletin yöneticileri ile her türlü görüşmeler ve anlaşmalar yapılmakta ve Ticari-Sermaye ve sömürü politikaları rant savaşına rağmen o devlet-Kürdistan fede devleti ile devam etmektedir.

YA Libya ? O da fosss ama pazar,SÖMÜRÜ-TALAN, TC sermayesine çok yakın , beklemede tekelciler,çakallar gibi pusuda bekliyor sahibi fırla dediğinde oraya çıkacak .
Ve çıktıda Başta NATO nun ne işi var Libyada diyen Akp-Tayyip sonra takke liboş bir manevra ile İzmir,den yönetelim bu işi deyip TC VE EMPERYALİST tekellerin kontrolünde savaşın rantiyesine yer gösterdi sanki o söylememiş gibi bunları tükürdüğünü yaladı payına razı oldu.

U.S.A Emperyalizmi ile AB Emperyalistleri Ortadoğuda BOP Projesi planladıkları gibi işliyor,ve bize her gün TR, Tv lerinde ,boyalı basınında ve Net görsellerinde Suriye ve Esad insan avına çıkmış gibi gösterilip Muhalif denen CIA-MOSSAD-MİT destekli ve mezhep çatışmasına dönüştürülmeye çalışılan ilga ve ilhak planları çerçevesinde Suriye halkını katletmeye ve bunlara göz yummaya ve bizi aptal yerine koymaya çalışıyorlar.

Amaa suriye TR, ye yakın ,bizlere düşen görev ise NE SURİYE NE DE DİĞER ÜLKELERLE İÇTE VE DIŞTA OLMAK ÜZERE TÜM SAVAŞLARA KARŞI OLMAK VE HAYIR DEMEK DÜŞÜYOR' İNSAN OLMANIN GÖREVLERİNDEN BİRİDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM
TEKELCİ KAPİTALİZM DAHA ÇOK PARA KAZACAK DİYE OĞULLARIMIZ BAŞKA ANALARIN BABALARIN ! OĞULLARINI ÖLDÜRMESİN DİYEBİLMELİYİZ
SAVAŞA VE SAVAŞLARA HAYIR


Şenol Eker

23.03.2012 (Gölge Adam)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

FİDAN VE İSTİFA... KAPTAN Yazdı

YAŞASIN CUMHURİYET/ ARZU KÖK yazdı

Dinle Kalkınmış, Devrimle Geri Kalmış Ülke Gösteremezsiniz!

Sürdürülebilir Mali Politikalarla Sürdürülemeyen Emeklilik Mahinur Şahbaz

SONRA YAPILACAK TEK ŞEY VAR

Babam/...Arzu Kök

Tahir Canan'dan Yediği yemeğin parası isteniyor...

23 Nisan / ARZU KÖK

ÇÖLDE OLUŞTURULAN VAHALAR / ARZU KÖK