Neden ısrarla Osmanlı’yı paramparça eden Abdülhamit’i koruyorsunuz?

Erkan Arkut

Neden ısrarla Osmanlı’yı paramparça eden Abdülhamit’i koruyorsunuz?

Öncelikle yazım önemli belgeler içerdiğinden mutlaka resimli yayınlanmasını rica ediyorum. Abdülhamit’in nasıl İngiliz derin devletinin himayesine girdiği, Sultan Abdülaziz’in nasıl şehit edilerek yerine Abdülhamit’in getirildiğini anlattıkça birçok yerden savunma gelmeye başladı. Fakat ortada kimsenin inkâr edemeyeceği gerçekler var.

Abdülhamit döneminde nerdeyse bütün topraklarımızı kaybettik. Çünkü Abdülhamit İngiliz derin devletinin tamamen kontrolü altına girmiş. Kıbrıs’ı 98 bin altına İngiltere’ye satmış. Düşünün Kıbrıs böylece Osmanlı topraklarından çıktı. Sadece Kıbrıs mı? Mısır, Bulgaristan, Karadağ, Bosna Hersek, Girit, Romanya, Doğu Anadolu’nun bazı illeri tamamen teslim edildi.

İngiliz derin devleti Abdülaziz Han’a tamamen cephe almıştı, çünkü Abdülaziz Han çok dindardı, İslam Birliği’ni istiyordu ve Darwinizme karşıydı. Osmanlı ordusunun güçlenmesi ve modernleşmesi için önemli çalışmalar yapmıştı. İngiliz derin devleti Sultan Abdülaziz’i kontrol altına alamayacağını bildiğinden onu sinsi bir planla şehit etti ve yerine tamamen kontrol altına aldıkları Abdülhamit’i getirdi. Abdülaziz Darwinizm'e karşı kesin kararlı bir tavır sergiledi. Abdülaziz'e yapılan darbenin arkasında bu gerçek vardır.

Bakın İngiliz derin devletinin tamamen abluka altına aldığı Abdülhamit neler yaptı:

İlk rakı fabrikası 1880'li yıllarda Abdülhamit döneminde, başmabeyinci Sarıcazade Ragıp Paşa tarafından Umurca Çiftliği'nde kuruldu.

Bomonti Birahanesi Abdülhamit döneminde açılmıştır. Aynı dönemde Saray'a Kıbrıs'tan şarap getirildiği Saray kayıtlarında yer almaktadır.

Mısır'da ilk Darwinist kitap Abdülhamit döneminde basılıyor Mısır ulemasının çoğu o dönemde İngiliz derin devleti etkisiyle Darwinist oluyor. Abdülhamit evrimin anlatıldığı binlerce kitap bastırtıp her yere dağıttırıyor.

Abdülhamit döneminde İstanbul üniversitesinde kurulan doğa bilimleri kürsüsünde Hoca Tahsin, Cemaleddin Afgani Darwinist propaganda yapıyor.

Abdülhamit döneminde Devlet Basımevi'nin başına getirilen Ahmet Mithat Efendi dönemin ünlü Darwinisti, binlerce Darwinist kitap bastırıyor.

Abdülaziz'in görevden aldığı Darwinist kişiler Abdülhamit döneminde Milli Eğitim Bakanı, Sadrazam yapılıyor. Osmanlı'yı yıkan süreç böylece başlıyor. Osmanlı toprakları hızla küçülüyor.

İlk genelev Abdülhamit döneminde Zurefa sokakta açılıyor ve faaliyete başlıyor.

Abdülhamit döneminde Osmanlı topraklarına büyük Musevi göçü oldu. 1884’te 150 bin olan Musevi nüfusu, 1907’de 253 bine yükseldi. Bu dönem içinde Siyonistler 40.000 dönüm toprak satın almış ve 36 yerleşim yeri kurmuşlardır.

Abdülhamid’in tahta çıktığı 1876 yılından 1908'e kadar Filistin’de yaşayan Musevi sayısı üç kat artmış ve 80.000’e ulaşmıştır.

Osmanlı'nın maneviyatı Abdülhamit döneminde tüm İmparatorluk topraklarında on binlerce dağıtılan Darwinist kitaplarla çökmüştür. Abdülhamit yaptığı bu icraatlarla baktığınızda İngiliz derin devletinin kontrolü altında nasıl koskoca Osmanlı İmparatorluğunu paramparça ettiğini görebilirsiniz. Darwinizm ile maneviyat, din, İslam yok edilmiş, para karşılığında da Osmanlı İmparatorluğu’nun toprakları satılmıştır. Şimdi Abdülhamit’in 174’üncü doğum yılı diye "Sultan 2. Abdülhamid Han ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu” düzenlenecekmiş! İşte bu sempozyumda Abdülhamit’in gerçek yüzünü anlatsınlar, Sultan Abdülaziz’in nasıl Kuran okurken kahramanca şehit edildiğini anlatsınlar, Abdülhamit’in İngiliz derin devletinin nasıl kölesi olduğunu anlatsınlar. Bu gerçekleri bilmeyen insanları yalanlarla kandırmasınlar!

Abdülhamit'in Kıbrıs'ı İngiltere'ye teslim ettiğini gösteren belge

 

Haeckel'ın kitabının tercümesi “Vahdet-i Mevcud Tabiat Âleminin Dini” Çeviren: Baha Tevfik, 1892, Abdülhamit dönemi

 

Suphi Ethem’in Darwinizm kitabı, 1909, Abdülhamit dönemi

 

Hoca Tahsin Efendi, evrimci kitabı Tarih-i Tekvin Yahud Hilkat – ilk baskısı 1893, Abdülhamit dönemi

 

Abdülhamit döneminde açılan Bomonti Bira Fabrikasının açılma tezkeresi ve Abdülhamit dönemine ait bira fişi

 

Kaynak: https://www.facebook.com/ingilizderindevleti/?fref=ts,

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

26.09.2016 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!