Dünyadaki tüm olaylar hızla Mehdiyet denizine akar...

Erkan Arkut

Dünyadaki tüm olaylar hızla Mehdiyet denizine akar...

Şu an Deccal tüm dünyayı adeta pençesine almış durumda. Suriye’de, Mısır’da, Afganistan’da, Irak’da, Arakan’da, Bosna’da, Doğu Türkistan’da hiç durmaksızın kan akıtılıyor. Bu tabloyu son derece olumsuz olarak nitelendirip umutsuzluğa kapılanlar var. Hâlbuki dünyadaki tüm olaylar Mehdiyet’in hayır denizine akıyor. Hiçbir olay tesadüf eseri meydana gelmiyor, kendiliğinden oluşmuyor. Tüm kâinatı yöneten Allah Mehdiyet denizini hiç durmadan dolduruyor, bu deniz taşacağı güne hazırlanıyor. Bizler dünya çapında yaşanan olayların Hz. Mehdi’nin çıkış alameti olduğunu biliyoruz. Peygamberimizin hadislerine göre dünya öyle bir hale gelecek ki, insanlar “Mehdi artık çık ve bizi kurtar” diye feryat edecekler. İşte bu kadar zulüm, kan ve gözyaşı bundan dolayı dünyayı sarıyor. Hz. Mehdi kendisine müthiş bir ihtiyaç olmadan zuhur etmiyor.

Bütün bu olaylar yaşanırken bir yandan da İttihad-ı İslam ve Mehdiyet’in ruhu süratle gelişiyor. Kuran ahlakı dünyaya hızla yayılıyor, bağnazlık ortadan kalkıyor. Allah’ın istediğimiz sistemi ve güzelliği bütün dünyaya getireceği alametlerden anlaşılıyor. Fakat bir kader üstüne Allah olayları karmakarışık hale getiriyor. Mesela tüm dünyada bir hareketlenme var Allah monotonluk istemiyor. Durağanlığı mutlaka kırıyor Allah, durağan sistemleri mutlaka dağıtıyor. Dağsa yanar dağ haline getiriyor, araziyse depremle hareketlendiriyor. İnsansa ya hastalandırıyor, ya sevindiriyor, ya canı alıyor. Ama mutlaka bir hareketlilik meydana getiriyor Allah. Durağanlık yok her hareket Mehdiyet’in lehinedir.

Her hareketlenme mutlaka Mehdiyet’in lehine deccaliyetin aleyhine Mehdiyet’in lehinedir. Yoksa günler geçer perşembeler gelir çarşambalar gelir hayat gelir geçer. Ama Allah öyle yapmıyor, bir bakıyorsun Ankara’da deprem oluyor bir bakıyorsun İstanbul’da deprem oluyor. Bir bakıyorsun basında harikulade olaylar oluyor. Sistemlerde harikulade olaylar oluyor fakat bu olayların hepsi bir yere doğru akıyor. Mehdiyet’in denizine akıyor nereden ne olursa Mehdiyet’in denizine akıyor. Deprem Mehdiyet’in denizine akar. Yanardağ depremlerin dışında her şey yani hep Mehdiyet’in denizine akar. Sosyal olaylar ekonomik kriz Mehdiyet’in denizine akar. Mehdiyet’i sürekli yükseltir, sürekli santim, santim, metre, metre, yükseltir. Bu son olayların hepsi doğrudan Mehdiyet’in lehinedir. Sürekli yükseltir ve geliştirir ama öbür yerlerde sistemler hep aleyhine oluyor. Orada oturanların aleyhine olur bir siyasi sistemin aleyhine olur. Belirli bir gurubun aleyhine olur ya da hayrına olur. Sonuçta hepsi İslam’ın hayrına olur. Onların aleyhine olur ama İslam’ın lehine olur.

Yaşanan tüm olaylar Kuran’ın lehine olur, inanan müminlerin mutlaka bereket kazanacağı, hayır kazanacağı lehine olan hayırlı olan bir durumdur. Sathi bakan anlamaz ama akılcı bakan kişi olayların hikmet yönünü anlar. Söylediğim gibi her kare Mehdiyet’in denizine akar yedi denizden daha büyüktür Mehdiyet’in denizi. Gece gündüz dolar diyorlar ki falanca yerde zam oldu “eyvah” diyor insanlar, bu Mehdiyet’in denizine akar hemen. Diyorlar ki falanca kişi Müslüman oldu âlim falanca ateist Müslüman oldu. Yine Mehdiyet denizine akar bakın dikkat ediyor musunuz? Lehte aleyhte her ne olursa olsun hayır denizine Mehdiyet denizine akıyor. Ama öbür sistemler öyle değildir aleyhine olur adamların. Ya birini yıkar geçer, ya birini dağıtır. Adam zengin olur başına bela olur, normal hayatı varken huzurlu hayatı varken zengin olur bütün millet düşman olur, ona baş belası olur. Parasıyla başı belaya girer kaçacak delik arar ama Mehdiyet’te öyle değil de mutlaka lehe gelişme olur. Hayırla gelişme olur Mehdiyet denizine akmayan hiçbir şey olmuyor dikkat ederseniz.
Bu deniz gittikçe seviye alır ama deniz dolmadan da taşmıyor. Allah o denizi kırk yıldan beri dolduruyor. Denizin taşması kırkıncı yılın sonunda. Ondan sonra Hz. Nuh’un gemisi gibi gemi karaya oturacak. İnşallah, Deccalin ömrü kırk yıl diyor Peygamberimiz. Mehdiyet’leDeccaliyetin mücadelesinin süresi. Kırk yıl, kırk yılda bitiriyor Allah. İstedikleri kadar muhalif olsunlar Mehdiyet’e, muhalif olunduğunda peygamberimiz diyor ki “Hz. Mehdi’ye alimler ulema hep karşı olur.” Hadislerde söylüyor hatta diyor” İstanbul’da bir alim bilinen bir alim böyle firavun ruhlu bir alim Hz. Mehdi’ye musallat olur. Onu küfürle delaletle itham eder” diyor hadis İmam-ı Rabbani Mektubat’ında anlatıyor.

Bu söylenenler deMehdiyet denizin dolmasına sebep olur, bu eğer o alimler karşı olmazsa Mehdiyet gelişmez. Adam bilse çıtını çıkarmaz, Mehdiyet’i niye geliştirsin? Ama Allah onu asker ediyor, haberi yok, illaki yardım ediyor. İnternette Mehdiyet’in aleyhine faaliyet lehte kullanır. Rabbimizin lehinde kullanır delalete yatkın ruhlarda da tabii Allah’ın aleyhinde kullanmaya kalkar. Oda bir bela getiriri ona felaket getirir. Şimdi o kuşku ruhu araştırma ruhu orada onu âdeta çılgına çevirir. Şimdi Hz. Mehdi gelmeyecek dedi ya o geleceğe kafaya takar o zaman. Şimdi Hz. Mehdi gelecek desen gelmeyeceğini araştırır. Biz diyoruz ya Hz. Mehdi gelecek, o gelmeyeceğini araştırıyor bizim dediğimizde. Gelmeyecek dedin mi illaki geleceği araştırır. Ama insanın ruhunda var bu şimdi gelemeyeceği de araştırdığında Hz. Mehdi gelecek çıkar onu karşısına. Geleceğin karşısına gelmeyeceği araştırdığında yine Mehdiyet çıkar.

Hz. Mehdi’nin geleceğine dair kaç delil var? Bu yönde yüzlerce hadis var, gerçekleşen yüzlerce alamet var. Ama Allah Mehdiyet’e milyonlarca deccalı musallat etmiştir. Çok fazla firavunu çok fala nemrutu musallat etmiştir. Münafıkları çeşit çeşit münafık ordularını, cin münafıkları, kafir cinler musallat etmiştir. İnsan cinleri her türlü mahlukatı musallat etmiştir. Allah ayette de söylüyor Allah “her peygambere ins ve cins düşman kıldık” özel yarattım diyor Allah. Mehdiyet’e kemali rahmetinden çok çok fazla düşman yaratıyor muhalif yaratıyor. Nemrutları yaratıyor.
Münafıkları yaratıyor. Bilmeyenleri yaratıyor. Mehdiyet o zaman muazzam bir hacim alıyor, manevi bir hacim. Normalde Hz. Mehdi küçük bir insan. Ama onu, küfür ve tuğyanın saldırıları, delaletin saldırıları dev yapıyor. Dünyaya sığmayacak hale geliyor bu sefer, o kadar büyüyor yani. Onun için her saldırıdaki rahmeti heyecanla karşılayıp Mehdiyet’in denizini, aklını görüp sevinçle karşılamak lazım. Bunu göremeyen bu nimetin güzelliğini de görememiş olur.
Erkan Arkut

4.03.2014 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!

Irak hükümetine bak, yarısı İngiliz vatandaşı!

“Vallahi mahcubum, görevimi yapamıyorum” diyen Diyanet Başkanı Mehmet Görmez’e Cevap

Rotschild, Soros ve İngiltere’nin desteklediği Hillary Clinton kaybedince olanlar oldu!

Kim seçilirse seçilsin, Amerika’nın gerçek patronu İngiliz derin devletidir!

“Mehdi gelmeyecek” diyerek düzenledikleri sempozyumda uyuyan uyuyana!

Abdülhamit’in uzun süre iktidarda kalmasının nedeni neydi?

Darbenin ardından Soros yöntemiyle cemaatlere, tarikatlara yoğun baskı yapılıyor!

Abdülhamit döneminde şarap üretimi 340 milyon litreye çıkmış!

Neden ısrarla Osmanlı’yı paramparça eden Abdülhamit’i koruyorsunuz?

Abdülhamit döneminde Osmanlı İngiliz derin devletinin hâkimiyetine girdi...

Fethullah Gülen’in sahte Mehdi olduğu nereden anlaşılıyor?

Kuran’a göre darbe suçluları idam edilmeli mi, yoksa edilmemeli mi?

Kan döken Mehdi değildir…

Türkiye’ye oyun oynamaya çalışanlar kardeşi kardeşe kırdıramayacaklar!

Ertuğrul Özkök’e cevap: “Asıl düşmanımız İşid değil, hedef şaşırtmayın!”

Atatürk havalimanı saldırısında 42 kişi şehit düşerken halk Survivor seyrediyordu!

Sarımsak heykeli dikip Avrupa Birliği’ne neden alınmıyorum diye bozulan Türkiye!

Tayyip Erdoğan Rusya’dan uçağını düşürdüğümüz için özür dilesin...

Hükümet Türkiye’yi bölmeye çalışan üst aklın kim olduğunu açıklasın...

Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun utanç verici LBGTİ hareketi!

İngiliz derin devleti Müslümanlar teröristtir, hepsini yok edelim stratejisini

Ülkeleri felakete ve parçalanmaya sürükleyen başkanlık sistemi!

Dünya derin devletlerinin derdi İşid değil Müslümanlar kıyımı!

Şimdi 200 Fransız'a karşı 2 milyon Müslüman'ın canı alınacak

PKK'yı sarayda ağırlayan Fransa terör belası başına gelince neden ağlıyor

AK Parti derin sessizliğe gömülen diğer %50'yi nasıl kazanabilir?

Beşar Esad Hz. Mehdi'ye gelip af mı dileyecek?

hücrelerime kadar mutlu olmamın sırrı ne?

Önümüzdeki on yıl içinde neler olacak?

Neden Müslüm Baba'nın müzesi şehir dışına taşınmak isteniyor?

Bakalım Hz. Mehdi ile ilgili bu yeni hadise ne diyecekler?

Devletimiz Güneydoğu'da vatandaşın kendini savunma hakkını legal hale

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e Cevap

Işid Kütüb-i Sitte'ye uyuyor, neden kızıyorsunuz?

Ahmedinejad: ABD Hz. Mehdi'yi yakalamaya çalışıyor

%40 lara gerileyen oylar sonucunda Tayyip Erdoğan'a çözüm

Başkanlık sistemi dünyanın başına bela olmuş bir sistemdir!

AKP'nin oyları neden düştü? Suç Davutoğlu'nda mı?

Süreç ancak PKK'nın ve Öcalan'ın lehine işlerse devam eder

PKK Güneydoğu'da hâkimiyet sağlamışken, nasıl seçimler yapılabiliyor?

Başkanlık sistemiyle Türkiye Türklük ve İslam âleminden tamamen koparılacak!

Allah dünyayı geçim derdi yaşansın, hayatla boğuşulsun diye yaratmadı

Kayahan, acizlik, ölüm ve gerçek Sevgili'ye kavuşmak

Ordu PKK'ya karşı caydırıcı olacak roketler ve silahlar hazırlasın

1125 örgütten ortak bildiri: Ülkeyi böldürmeyiz, başkanlığı kabul etmeyiz!

Bu dünyada telaşa ve korkuya kapılmamanın tek yolu var...

Türkiye Türkiye olalı PKK'nın karşısında hiç bu kadar şahsiyetsizleşme

Gaziantep'te yapılan 'Barış, kardeşlik ve Birliğe Çağrı' konferan

Özgecan'ın katilini idam edelim de, Öcalan2ı serbest mi bırakalım

Devlet Bahçeli Türkiye'nin bölünmesine karşı daha çok kükresin!

Başkanlık sistemi, federasyon, Komünist Kürdistan ve katillerin affedilişi

Hz. Mehdi'nin müthiş bir ilmi olacak...

Başkanlık sistemi Türkiye'yi bölmenin diğer adıdır!

Kuş ve domuz gribi Hz. Mehdi'nin zuhur alameti...

Güneydoğu 2015 seçimlerine silah tehdidiyle hazırlanıyor!

CHP ve Kılıçdaroğlu bu ülkenin asla bölünmeyeceğini cesurca dile getirsin!

Her insan beyninin içindeki 1 mm. küplük alanda yaşar...

Hz. Mehdi ölümle tehdit edildikten sonra kendisine biat edilmesini kabul edecek

İngiltere kraliçesinin Buckhingam'ının bir duvarı Erdoğan'ın Aksaray&a

Bir mezhebe göre helal olan diğer mezhebe göre haram oluyor...

Derin dünya devletinin Türkiye'yi parçalama planı

Bu ülkede PKK'yı ve Öcalan'ı kim affetme cesareti gösterebilir

İslam âlemi Kuran'ı terk ettiği için bu halde...

Öcalan'ın İmralı'dan çıkarılıp başka bir hapishaneye geçirilmesi çok t

Hz. Mehdi soru sormaz, tüm sorulara cevap verir...

Türkiye'nin kaderi dünya hâkimiyetidir...

Batı dünyası Işid'e karşı kuyruğunu kıstıran PKK'ya karşı sessizliğini

Türkiye'nin Şangay ekibine girmesi korkunç bir hatadır!

Işid, Armagedon ve Mehdiyet...

Peki, PKK'ya silahın dışında ne verelim?

Bediüzzaman Mehdi değildir, 13. yüzyılın müceddidir

Hz. Hızır, Masonlar ve Tapınak Şövalyeleriyle Ortadoğu’yu dizayn ediyo

Masonların gizli sembolleri ile Mehdiyet arasındaki bağlantı ne?

Biz Amerika, Çin, Rusya gibi süper devlet değiliz!

Ölüm anında neler yaşayacağız?

Ekmeleddin İhsanoğlu neden Tayyip Erdoğan’ın karşısında kaybetti?

Hz. Yusuf ve Hz. Mehdi arasındaki benzerlikler neler-1

PKK’nın hemşerilik damarına karşı devlet İslam damarını kullanmalı

Nostradamus'un kehanetlerindeki önemli sır ne?

PKK terörüne karşı devlet acil milli seferberlik ilan etmeli...

PKK İran'da böyle şımarabilir mi?

Depremlerin artması Hz. Mehdinin çıkış alametidir

Dindar gösterilmeye çalışılan Öcalan'ın gerçek yüzü

Gülen'le, paralel devletle uğraşmayı bırakıp PKK'ya bakın!

Tuncay Özkan özür dileyecek mi?

AKP'nin Kürt açılımı ve gizliden Güneydoğu'yu bölme planları

Türkiye güçlü olmalı...

Yahudiler, Kutsal topraklar ve Mesih'in ayak sesleri

CIA uzmanı Henry Barkey Türkiye'deki seçim sonuçlarını açıklıyor!

Hepimiz gerçekten uykuda mıyız, yoksa ölünce mi uyanacağız?

Fethullah Gülen cemaatinin yok olmasını isteyenler ne kazanacaklar?

Tayyip Erdoğan mı Mehdi, yoksa Fethullah Gülen mi?

Darwin'in Türk milletine bakış açısı nasıldı?

Öyle bir şehirde yaşıyorum ki ben

Küçücük bir arının bu kadar fedakâr olması evrimle açıklanabilir mi?

Ahir zaman tebliğcisi misin?

Suriye'nin çöküşü Hz. Mehdi'nin çıkış alameti mi?

Abdurrahman Dilipak'ı gizliden gizliye saran Mehdi korkusu...

Ey Müslümanlar, çekişip birbirinize düşmeyin!

Abdülkadir Molla'yı astınız da rahatladınız mı?

Fethullah Gülen sırtındaki hançerden nasıl kurtulur?

Peygamberimiz 1400 yıl önce Suriye'de yaşanacakları nasıl bildirdi?

Truman Show

Gezi Parkı, Otpor ve New York panelinin arka planı...

Şimdi de sıra Suriye'nin kimyasal silahlarına geldi...

Şafak Pavey'e cevap!

Hakan Fidan, Tayyip Erdoğan ve ortada dönen kirli operasyon...

Kambriyen canlıları 530 milyon yıl önce aniden ortaya çıkmadı mı..

Demokratikleşme paketi Türkiye için yeni bir kapı açacak mı?

PKK'ya taviz vermek çözüm mü?

Emperyalizmin kralları 'Tayyip gitsin Gül gelsin' diyorsa...

Küresel güçler devletleri nasıl çökertiyor?

Kürt kardeşlerimiz bölünmeye karşılar!

Erdoğan'a Yanıt : Federasyon ve özerklik bölünmenin kibar isimleridir...