ANAYASA PAKETİ KÖŞESİZ VE DÜZ…

Gölge Adam

ANAYASA PAKETİ KÖŞESİZ VE DÜZ…

Akp iktidarı köşelerden hoşlanmıyor, hatta hoşlanmama ötesi duygular taşıyor, siyasete pek uygun düşmese de öfke ve kin duygularıyla tüm köşeleri dümdüz etmek için yanıp tutuşuyor.

Demokrasi havarisi kesilen başbakan “kendine Müslüman ya da kendine demokrat tavrını” ısrarla sürdürmeye çabalıyor, köşe yazarlarını destek verdikleri sürece övüyor, eleştirdiklerinde ise dövmek, dümdüz etmek istiyor. Medyanın yandaş hale getirilmesi, yandaş olmayanın da susturulması amaçlı zılgıtlar hükümetin elini bir hayli güçlendiriyor, muhalif! medya ortalama yazıp çizmeyi sürdürüyor, en azından “bir yazarken on düşün, sonra da yazma!” disiplinine ışık hızıyla uyum sağlıyor.

İktidarın başından beri hazmedemediği başka köşeler de vardı, malum yasama-yargı-yürütme üçgeninin köşeleriydi iktidarın yumuşak karnına batan, batmakla da kalmayıp kimi zaman delip geçen. İktidar yasamadaki gücünü kullanarak kısa sürede çok yol almış, yürütmenin tek hakimi olmuş, sıra üçgenin bir köşesindeki yargının dümdüz edilmesine gelmişti. Mevcut anayasa paketi Akp nin üçgenler başta olmak üzere tüm şekilleri düzlemek isteğinin somut bir ifadesi olarak da görülebilir. Akp “ben yaparım olur, ben yaptığım için de doğru olur” ısrarını sürdüreceğe benzer köşesiz ve düz paketin tartışılacağı süreçte.

 

DÜZ AMA KEŞMEKEŞ BİR PAKET…

 

Paket 20 maddede değişikliği ve bir maddenin de yürürlükten kaldırılmasını öngörüyor. Çocuk hakları, kadın hakları, askeri yargılama usulleri, memura toplu sözleşme hakkı, Anayasa Mahkemesi ve HSYK nın yapısal değişimlerinin bir araya getirildiği bir çeşitlilik çıkıyor paketin içinden. Geçici 15. maddeyi yürürlükten kaldıran değişiklik ise jokeri oluyor paketin.

12 Eylül faşist anayasası 1982 yılında halka dayatılmıştır, “hayır derseniz sizin için hayırlı olmayacaktır” denmiştir. Silah zoruyla kabul ettirilmiş bir anayasa A dan Z ye hükümsüz kabul edilmeli ve yeniden oluşturulmalıdır. Seçim sistemiyle, % 10 barajıyla, partiler kanunuyla, sendikal haklara yönelik kısıtlamalarıyla, dokunulmazlık kalkanıyla faşist bir anayasadır söz konusu olan. Mevcut iktidarın; varlık nedeni olan anayasanın bütünüyle bir sorunu yoktur, sadece rahatsız olduğu köşelerde değişiklikler istemekte ve planlamaktadır. Hedeflenen yasama-yargı-yürütme üçgenini parçalayarak “köşesiz siyaset” yapmak, tüm güçlerin tek elde toplandığı bir diktayı sağlam temellere oturtmaktır.

Anayasa Mahkemesi ve HSYK nın bağımsızlığının ortadan kaldırılması ve hükümetin yan kuruluşları haline getirilmesine yönelik düzenlemeler yapılmıştır. Cumhurbaşkanının atamalarda öne çıkması, RTE nin kısa bir süre sonra gözüne kestirdiği Çankaya nın  yetkilerini şimdiden arttırma gayretleri de anlamlıdır, gelecekteki karanlıkların şiddetinin işaretidir. Yargıyı ele geçirme operasyonlarına geniş halk yığınlarının desteğini oluşturmak, sol muhalif güçleri parçalamak, faşist özlemleri maskelemek amacıyla demokratik talepler pakete serpiştirilmiştir.

 

PAKETİN DEMOKRATİK TALEPLERİ TUZAK MI?

 

Çocuk hakları ve kadın hakları açısından pozitif ayrımcılık yapılması, askere sivil yargı yolunun açılması, YAŞ kararlarının yargı denetimine açılması, parti kapatmanın zorlaştırılması, yurt dışına çıkış hakkının sadece hakim kararıyla sınırlanabilmesi tüm toplumsal kesimlerin desteğini alabilecek değişikliklerdir. Geçici 15. maddenin yürürlükten kaldırılarak darbecilere yargı yolunun açılması referandumda azımsanmaması gereken bir destek bulabilecektir.

Ancak, paket bir bütün halinde topluma dayatıldığında toplumsal korkular öne çıkacak, özellikle yargı bağımsızlığının korunması ana duyarlılık noktası haline gelecek, 12 Eylül ün yargılanması için 30 yıl beklemiş olan çok sayıda devrimci  hukuku Akp ye telsim etmemek adına pakete “hayır” diyebilecektir. “İki ucu boklu paketin” ortasından tutamamanın sıkıntıları yaşanacaktır sol çevrelerde.

 

Referandumun sonucu şimdiden karanlıklara kapıları aralamıştır;

-Pakete “evet” çıkması halinde tüm güçlerin tek elde toplandığı sivil faşist diktatörlüğün taşları yerine oturacak, faşist 12 Eylül Anayasası sivil diktatörlüğün en güçlü dayanağı olmaya devam edecektir.

-Pakete “hayır” çıkması halinde 12 Eylül faşist cuntası aklanacak, ağır insan hakları ihlalleri, işkenceler, cinayetler, idamlardan oluşan suçlarıyla birlikte tarihe gömülecektir. Sol ciddi prestij değerler kaybına uğrayacak, solun dağınıklığı katlanarak artacaktır…

 

SOL  BAĞIMSIZ VE TUTARLI DURUŞ GÖSTEREBİLİR…

 

Akp iktidarının kurduğu tuzak iyi okunabilirse, “evet” ya da “hayır” seçeneklerinden birine sarılmak yerine bağımsız sol bir duruş ortaya konabilirse, Akp nin tuzağını etkisiz kılmak, solun sürecin devamından prestijini artırmış olarak çıkmasını sağlamak mümkündür.

-Sol güçler birlikte hareket etmeli, 15. maddenin yürürlükten kaldırılması ile ilgili maddenin parlamentoda ayrı bir başlık halinde oylanması talebini geniş kitlesel eylemlerle dile getirmeli, Akp iktidarının sol değerleri her derde deva joker gibi kullanarak kendi devletini kurma hevesleri ve fırsatçılığını boşa çıkarmalıdırlar.

-Sol güçler Akp nin kendi hukukunu oluşturma gayretlerine evrensel hukuku öne çıkararak set çekmelidirler. Hukukun Akp lileştirilmesi girişimlerini geniş kitlesel eylemlerle engellemelidirler.

-Sol güçler 12 Eylül Anayasası nın tamamen değişmesi talebini ısrarla dile getirmeli, Akp nin dayanağı olan maddelerin de (seçim barajı-partiler kanunu-dokunulmazlık-sendika kotası-zorunlu din dersleri vd) değişmesi amaçlı tepkilerini ortaya koymalıdırlar.

-Sol güçler memura sendika ve toplu sözleşme hakkının grev hakkı da tanınmadığı sürece anlamı olmayacağını vurgulamalıdırlar.

-Sol güçler yolsuzluklarla dolu amerikasever Akp iktidarının  ekonomik başarısızlıklarını gerçekçi veriler ortaya koyarak anlatmalıdırlar.

   

      *Türkiye nin dış borcu 2008 yılına göre % 100 artarak yaklaşık 247 milyar        

        doları bulmuştur.

      *Türkiye nin bütçe açığı 2008 yılına göre % 300 artarak yaklaşık 18 milyar

        TL yi bulmuştur.

      *Türkiye üretmeyen, ithal eden bir ülkedir. İşsizlik oranı hızlı bir artışla %                           

        13.4 ü bulmuştur, yaklaşık 6 milyon insanımız işsizdir.

      *Türkiye de temel besin maddelerindeki  (ekmek-et-süt-bulgur-pirinç-şeker  

        vd.) 3 yıllık ortalama fiyat artışı % 70 in üzerindedir. Ücret artışları ise bu

        oranların çok gerisinde kalmıştır.

      *Türkiye açlar ve yoksullar ülkesi olma özelliğini mevcut iktidar döneminde

        daha da ileri götürerek korumuştur. Açlık sınırı 800 TL, yoksulluk sınırı

        2.500 TL ye dayanmıştır.

      *Türkiye 2002 den bugüne yaklaşık 300 milyar doların özelleştirme, yandaş

        zenginler yaratma projeleri çerçevesinde hortumlandığı bir ülkedir. Anaya-

        sal dokunulmazlık iktidara şuursuz ve sınırsız “hortumlama” yetkisi ver-

        mekte, ve bu yetki “cesurca” kullanılmaktadır.

 

-Sol güçler iktidarın “ya bendensin, ya da Ergenekoncusun” dayatmasını Akp ye de darbecilere de tepkilerini yükselterek aşmalı, yurtsever gazetecilerin, bilim adamlarının işkenceye dönüşen tutukluluk süreçlerine karşı çıkmalıdırlar.

 

-Sol güçler sınırlı ortak tavır alışlarda da olsa bir araya gelmeli ve güncel siyasette ağırlıklarını hissettirmelidirler. Aksi halde solun prestij kayıpları ilerde yerine konamayacak boyutlara ulaşacak, solun sahipsiz kalan değerlerini Akp sömürmeye devam edecektir.

 

-Referandumda yüksek sesle hayır demeli, Akp nin faşist 12 Eylül anayasasını süsleyip beğendirme ve dayatma çabalarına engel olmalıyız.

Fatih Aydın


 
28.07.2010 (Gölge Adam)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

FİDAN VE İSTİFA... KAPTAN Yazdı

YAŞASIN CUMHURİYET/ ARZU KÖK yazdı

Dinle Kalkınmış, Devrimle Geri Kalmış Ülke Gösteremezsiniz!

Sürdürülebilir Mali Politikalarla Sürdürülemeyen Emeklilik Mahinur Şahbaz

SONRA YAPILACAK TEK ŞEY VAR

Babam/...Arzu Kök

Tahir Canan'dan Yediği yemeğin parası isteniyor...

23 Nisan / ARZU KÖK

ÇÖLDE OLUŞTURULAN VAHALAR / ARZU KÖK

TARİHE DÜŞEN KARA BİR LEKE...PROF.DR.LEVENT SEÇER

SAVAŞA VE SAVAŞLARA HAYIR/ Şenol Eker

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.../ Arzu Kök

TGB ve Sorumluluk...

TGB'liler Sizler Hainsiniz...

Fıkra Selah Hoca'dan Yorum Benden...

Bizim Varak Size Küçük Gelmiş Olabilir Mi?

Gaziantepspor ve İbrahim Kızıl ve de Ata Aksu..

Prensip Sahibi Yaşar Ağyüz !

98 Trilyonluk ihale...

Sizin hiçbir suçunuz yok küçük hanımlar/SUHAM ELMAS- BAHREYN

24 OCAK EKONOMİK KARARLARI -2 / Erkan Türüdü

24 OCAK EKONOMİK KARARLARI-1 / Erkan Türüdü

24 OCAK KARARLARI /Hasan Mahmut Devrez

İSHAK KONYA'YA..

Cehaletin Sesi Aklı Susturuyor.../ Arzu KÖK

Son pişmanlık!

İşte Yılın Fıkrası..

BU UNUTULUR MU ? (Ama malesef unuttuk...)

ERKEK EGEMEN POLİTİKALAR VE TECAVÜZ.../ Arzu KÖK

YAŞASIN CUMHURİYET / Arzu KÖK

ÇARESİZLİĞİN RESMİ YAPILABİLİR Mİ?.../ ARZU KÖK

Issız ada Lütfen okuyun.!!!!!!!!!!!!!!!‏

Kim kaleme aldıysa eline yüreğine sağlık...‏

EKİM AYINDA İDAM EDİLEN YOLDAŞLARIMIZA,

ŞİVEYDİZ/.. Ahmet AYAZ Yazdı..

BATAN GEMİ VE BİREYLER /Arzu Kök

12 EYLÜL DARBE SÜRECİNİ KISACA HATIRLASAK…/Fatih Aydın

bugün oniki eylül...‏/selah özakın

YOK EDİLMİŞ ZENGİNLİKLERİMİZ…/Fatih Aydın

"İKONCAN" lar'dan KUAFÖR' lük Stil'leri / Ali YATKIN

M. Ali DIYARBAKIRLIOGLU..Ressam... Arkadaşlarım

Kayserilinin Biri/ Ali Kıroğlu

ÇOK ÖNEMLİ OKUYUN-OKUYUN-BİR DAHA OKUYUN.......

KANDİL TOPRAKLAMA MI?

SOMALİ ÇIKARTMASI, PARDON SHOW’U../Fatih Aydın

MİHRİ Belli

FUTBOL ASLA SADECE FUTBOL DEĞİLDİR! /Levent Turhan

MEMLEKET’DEKİ OYUN HAVALARI -AŞIRI SICAKLARDA DOST MECLİSLERİ/ ALİ YAT

SOPALI TÜRKLER KİMİN KAHRAMANI ?

DÜNYEVİLEŞ ME

Fatih Aydın / DEMOKRATİKLEŞİYOR MUYUZ?

Acil Haber

Bu Yazı Canınızı Sıkabilir

GAZİANTEP TÜRKİYENİN 6 NCI BÜYÜK ŞEHRİ DENİLİYOR,/‏Mustafa Kurtbey

Mısır Devrimi Devam Ediyor / Ergin Yıldızoğlu

Antep Erkekleri Ne İstiyor Biliyor musunuz?

BATAKLIĞIN ADI SPOR OLURSA…/ Fatih Aydın

ESNAF lardan - ARŞİV ler / Ali YATKIN

yüzde ellinin sırrı?

Siyasi mizah gazetesi: Marko Paşa - Diyar Saraçoğlu

CAN ATAKLININ YAZISI.. DORT GÜN İÇİNDE SADECE 11 KİŞİYE YOLLAYIN‏

BİLGİSAYAR TERİMLERİNİN OSMANLICA MEALLERİ...‏

İcradan yazı gelirse ne yapılmalı‏

Balıklar ve İnsanlar

BİZ MASUMUZ

Bugün Yazı Yok

SEÇİM-LER VE SONRA-LAR / Ali Yatkın

Aday Ama Hücrede/ Orhan Bursalı. Cumhuriyet Gazetesi

Hoca Kendini Helak Edecek

ELDEN ÖDEME!

Halit Çelenk’e

Yılın Fıkrası

Hangi Hastayı Ameliyat Etmek Daha Kolay ?

“TORBA” landık “ÇUVALLADIK”/Ali YATKIN

Harika Bir Yazı

ÇOCUKLUĞUMUZDA...

EKONOMİK BÜYÜME KANDIRMACASI

RÜZGAR GİBİ GEÇTİ / ALİ Yatkın

68 Kuşağının Anlatılmayan Öyküsü‏

Yetenekli Çocuk !

"DİPLOMA KUAFÖRLER'İ" / Ali Yatkın

AKARYAKITTA NASIL KAZIKLANIYORUZ?/ Mustafa Kızıklı

İLK BATILILAŞMA KAHRAMANIMIZ: II. MAHMUT/ Hasan TÜLÜCEOĞLU

"Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın!"

14 Ocak Cephesi kuruluş bildirgesi - Tunus

"PARA PARA PARA"/ Ali YATKIN

İDEAL ERKEK NASIL BİRİ

"YENİ YIL" ve "TAKVİM YAPRAKLARI" / Ali YATKIN

MİLLETİN VE DEVLETİN BEKAASI İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ /Mustafa KIZIKLI

EŞEĞİNE GÜCÜ YETMEYEN SEMERİNİ DÖVERMİŞ/Mustafa KIZIKLI

Başbakan Bunları Söylemedim Diyebiliyor Mu?/Burhan ÖZBEY

ÇOK DİLLİ SENFONİ /Hasan TÜLÜCEOĞLU

Yolsuzluk iddiaları ve “suskunluk!” /BURHAN ÖZBEY

İki dil mi? İkincisi Laz’ca, Çerkez’ce, Gürcü’ce yoksa Boşnak&

Kılıçdaroğlu ve Batum bunu bize nasıl açıklayacaklar?/BURHAN ÖZBEY

YUMURTAYI HANGİ UCUNDAN ATMALI? /Hasan TÜLÜCEOĞLU

Sosyal patlamanın ayak sesleri /BURHAN ÖZBEY

" O tokat"/ Burhan Özbey

“Utanç yılları”nın acı tablosu /BURHAN ÖZBEY

Beyaz Ayı

Sömürgen ülke yönetimlerinde "dini hassasiyet avcıları!"/ Burhan Özbey

Esaret cesaretsizlikle gelir.../BURHAN ÖZBEY

"3M rüşveti"nin soruşturması ne oldu? Takipçiyiz.../ Burhan Özbey

Papazın Papaganı!..

Tam Aziz Nesinlik....Fıkra gibi ya....!

POLAT’IN SECDESİ /Hasan TÜLÜCEOĞLU

"décapiter" ne demek?‏

TÜRBANA SERBESTLİK GELİR Mİ? /Hasan TÜLÜCEOĞLU

EĞİTİMDE DEĞİŞMEYEN-Hasan TÜLÜCEOĞLU

Kuaförler- Nişantaşlılar- Ali Yatkın

EZANIN TÜRKÇE OKUNMASININ ÖYKÜSÜ

Sezen Aksu'ya Açık Mektup

82 ANAYASASININ KALICILIĞI-Hasan TÜLÜCEOĞLU

HALA EVET DEMEK İSTEYENLER İYİ OKUYUP DÜŞÜNSÜNLER

SULTAN ABDULAZİZ’İN MENDERES BENZERLİĞİ- Hasan Tülüceoğlu

CENNETLİK

Neden Hayır? Celal Topkan- Adıyaman Eski Milletvekili

Biraz da Gülelim

KUŞATILAN ÇEVREMİZ

Yandaşlar nasıl ve niçin vergi kaçırır ?

LAYIGLIG NEDİR?

AZİZ NESİN’İN DEDİĞİ DOĞRU DEĞİLSE! Hasan TÜLÜCEOĞLU

MUCİZE BESİNLER

Araplarda Kadını Adı!..

ASIL FAKTÖR KÜRT HALKI Hasan TÜLÜCEOĞLU

Bu Fıkrayı Yalnızca Türkler Anlar!

GEMİ’DEN EKSEN’E, İŞMAM ANAYASA MAHKEMESİNDE-Hasan TÜLÜCEOĞLU

MAĞDUR PERİNÇEK’İN HAKKINA SAHİP ÇIKMAM, MAĞRUR ERDOĞAN’I ELEŞTİRMEM

SINIF İLE ETNİSİTE: GERÇEKTEN BAĞDAŞMAZ MI?

Kanserin Ölümü( Mutlaka Okuyun)

Öyleyse Çankaya Kimin Taşeronu?

Milli Piyango !...

İnsan Olmak

İnternete Düşenler !...

O GEMİDE ASLINDA KİMLER VARDI?

AYNI TEZGAH-- AYNI EKİP--YENİ AK-TİVİSTLER:

Maillere Bakmak !

Hapı yuttun oğlum....

YENİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEDİKLERİ BU

*HAZIRCEVAP...*

Ölmeyen Deniz'den

Ali Yatkın'dan Mektup Var

Fıkra..Superrr

KADIN KAMYON ŞÖFÖRÜ OLURSA

Siz Potomyayı bilir misiniz?

Ali Yatkın'dan Mektup Var...

Hesap Ortada

''YAKIŞIR OĞLUMUZA''

Öbür Dünyada Maliye Var mı?

Zamane Tıp Fakültesi

Ali Yatkın'dan Mektup Var

*HAZIRCEVAP...*

Ali Yatkın'dan Mektup Var...

Unutmayın ..Bu yalnızca bir Fıkra

TEMEL FBI MÜLAKATINDA !

Mümkünse Okuyun

NEOLİBERAL BELEDİYECİLİK SOYGUNCULUKTUR…

DEVLET BALONLARIMI GERİ VER

Temel ile Fadime

Ali Yatkın'dan Mektup Var

Kızılderililer !

ÖĞRETMEK, SEVMEKLE BAŞLAR

RAHMET OKUMAK......

SOL ne Demek SAĞ ne Demek ?

ZEKİ KADINLARA SAYGILARIMLA……..

Banu Avar'dan Çağrı...

Ağzına sağlık Gülse Birsel...

Eğer Birgün Müdür Olursanız !

Biraz da Gülelim

Hayatın bize 45 dersi‏

Pakize Suda'ya Teşekkürler

MUTHiS BiR ZAHiDE UCAR YAZISI HEMEN OKUYUNUZ

Tüm erkeklere sevgilerimle...‏

TAYYİP ERDOĞAN’A GÜVENDİM ,O BENİM HIYARLIĞIM

TECAVÜZ

BUGÜN YAZI YOK

Önemlidir

AMERİKAN SÜT TOZU

Ali Yatkın'dan Mektup Var

Hayat kurtaran teknikler

Savaş Süzal Amerika'dan Bildiriyor

Bu yazıyı yazan "yürekli" gazeteci hanımı kutluyorum..‏

antepli pambık prenses ve yeddi gudduklar süper ya çok güldüm‏

Kürt sorunu...‏

Haceli’ye acil mektup

Tayyip'in Saati !

TANRI NE MÜHENDİSİ ?

Kalıplaşmış kafalara bunu anlatmak kolay değil.

*Dünya Rakı Günü **

İşte Biz Böyle Yaparız !

Evlilik Nedir ?

Arkadaş Önemli

ALİ YATKIN DOMUZ GRİBİ HAKKINDA YAZI‏

Güler Zere'yi öldürüyorlar

Erzurumlular liyahh..‏

1 KASIM 2009 GÜNÜ SABİT TELEFONLARI SUSTURUYORUZ.

Avusturalya ya mı gitsek ne!!!!!!!!!!

Yeni Evli Çift !

Benim HAKKIMI kim yiyorsa Haram Zıkkım olsun...

ÖNEMLİ BİLGİ... LÜTFEN OKUYUNUZ

Ve kavga böyle başladı...

Biyoloji Sınavı !

İŞBİRLİKÇİLER

Markete gittiniz.

Mafya, Küresel kapitalizm ve Devlet

Günaydınnnn‏....

ONLAR YASAKLIYOR... BİZ YÜRÜYECEĞİZ...

Ne güzel cahildik(!).

Antepli ve Sigara Yasağı !...

Bildirmece

İki Resim Arasındaki Farka Yanıt !

LÜTFEN OKUYUNUZ ..... ( Çok önemli )

MİLLETVEKILLERIMIZ KPSS'YE GIRSIN

YOK BÖYLE BİR TEMEL FIKRASI ::))))‏

KEZBAN SENDEN SONRA NE OROSPULAR TÜREDİ'Kİ!!!

KÜRESEL VAMPİR

**Bir sürpriz, ister inan ister inanma***

Ata Sözlerindeki Tezatlar

Liberalizm, Kapitalizm ve Sol

BU RAKAMLARA DİKKAT!!!!

AÇILIMIN ARKASINDA NE VAR?

Kocanın Has'ı Sarhoşken Belli Olur..

S a d a k a t..... ( ! ) :-))))

ÖNEMLİ........

“Musa’lı Faizli Forex, İsa’lı Sezar Forex’i ve İslami Fa

Vahbi Koç'tan Anlamlı Bir Nasihat

En Derin Çingeneyim…

İki resim iki seçenek ( Doğu Perinçek )

Sigara Yasağı Faşizmdir

İşkencecilerin yargılandığı bir ülke istiyoruz!

Dincileşme, reklam, ticaret... hepsi bir arada

Gericilik Ergenekon'la sıvanır mı?

OHH BEEE....NE MUTLU BİZEEE

İBRET ALINACAK BİR HİKAYE, ZOR BİR SINAV

FALCI

HİTİT DUASI

Su Nasıl İçilmeli?

ERTUĞRUL ÖZKÖK'E YANIT : "BORÇLUSUN!"

Yeni 68'li

Başbakan'a Hindistan'da Ne Verdiler?

VEEE, SAKIN ÇIĞLIK ATMAYIN !

ZEYTİNİN TERİ

İşçinin Parasıyla Sömürü Nasıl Artırılır?

BELKİ OKUDUNUZ AMA BİR DAHA OKUYUNUZ..

Yav Bırak Mustafa Abi Yaa!?

Türkiye'de İnternet siteleri paralı olur mu?

Aşk Antepfıstığı mıdır?

Pezevengin asıl anlamı !

İhanet Fuarı: Gaziantep’ten Antep’e giden yol...

Fıkralar !

KENTİN SESİ - Gaziantep Yazıları

Atatürk Döneminde Torpil Nasıl Yapılır ?

Dikkatli Okumanızı Öneriyorum

Kentin Sesi- Gaziantep Yazıları

ANTEPLİ Bir Kebapçının Reklam Broşüründen Harfi Harfine Alınmıştır

YAZIK OLDU VALİLİK MAKAMINA

Ömür Dediğin

Süperrrr...

ÖPÜCÜK HESABI

Yeter ki Emret '

Kadındır Dikkat !

*SADRAZAM*

Babası Öldü

Can Yücel Efsaneleri

Soykırım yapmadık, vatan savunduk.. özür dilemiyoruz...

erkek beyni pahalı :)

ATATÜRKÜN YAVERİNDEN BİR ANI KESİNLİKLE OKUYUN!....

ÜMRANİYE bOMBALARI

Nasıl Ölmek İstersiniz?

İş görüşmesi

DİLE BENDEN NE DİLERSEN !..

TÜRK CEHENNEMİ

İŞTE ERGENEKON SAVCISI

İmam ve Tanrı ...

Edison Cennete Gider mi? Ve Cansız Hoca

Bizim Temel Hacca Gitmiş !..

İçimizdeki Tehlike