Abdülhamit döneminde Osmanlı İngiliz derin devletinin hâkimiyetine girdi...

Erkan Arkut

Abdülhamit döneminde Osmanlı İngiliz derin devletinin hâkimiyetine girdi...

Sultan Abdülaziz tahtan indirilmesi ve birkaç gün sonra odasında ölü bulunmasının arkasında da İngiliz derin devleti vardı... Darbeyi gerçekleştiren ekip, bir tertip (komplo) neticesinde iş başına geldi. Sultan Abdülaziz, Veliaht Murad Efendi etrafında birleşenlerin gerçekleştirdiği bir darbe sonucu tahttan indirildi. Darbenin, İstanbul'daki Prodos Mason Locası üzerinden uluslararası bir boyutu da bulunmaktadır.

Ayrıca Abdülaziz'in orduyu çağının modern silahlarıyla donatması, donanmayı dünyanın -İngiltere ve Fransa'dan sonra- 3. deniz gücü haline getirmesi, tahta çıkışından itibaren 450 km. uzunluğundaki demiryollarını üç katına çıkarması onu uluslararası güçlerin hedefi haline getirmişti. İngiltere meşruti bir yönetimin kendi çıkarları açısından daha avantajlı gördüğünden Sultan Abdülaziz'in muhaliflerine destek verdi. İmparatorluğun yönetimini kontrol edebilmek amacıyla İngiltere ve Mason locaları meşrutiyet taraftarlarını desteklemiş, hatta Sultan Abdülaziz'in tahttan indirilmesi ve öldürülmesinde aktif rol oynamışlardı. Cuntanın Abdülaziz işbaşında kaldıkça emellerini gerçekleştiremeyecekleri aşikârdı.

Sultan'ın intihar ettiği duyuruldu oysa bir cinayete kurban gitmişti. Küçük bir makasla iki bileğini birden kesmesi imkânsızdı.

Abdülaziz’in ardından İngiliz derin devletinin himayesine girecek bir padişah gerekiyordu ve o padişah İngiliz derin devleti tarafından başa getirildi: Abdülhamit...

Abdülhamit başa gelir gelmez Hüseyin El Cisr'in Darwinizim Risalesi’ni binlerce adet bastırarak her yere dağıttırdı.  Osmanlı'yı yıkan Darwinizm olmuştur.

Abdülaziz'i şehit eden zihniyet de İngiliz derin devletiydi. Kıbrıs da Abdülhamit döneminde İngilizler'e kiralanmıştır. Osmanlı'nın en geniş toprak kaybı Abdülhamit döneminde olmuştur.

İngiliz derin devleti Ortadoğu'nun nasıl parçalanacağını 300 yıl önce planlamış. Bunu da Darwinizm'i kullanarak gerçekleştirmiştir.

Abdülhamit döneminde Osmanlı'ya İngiliz derin devleti ekonomiye hâkim oldu, Osmanlı en büyük toprak kaybını yaşadı. Duyun-u Umumiye'nin kurulması, Osmanlı'nın maliyesinin uluslararası denetime açılması gibi hareketler Osmanlı'nın hızla çökmesine sebep oldu. Abdülhamit dönemi Osmanlı'nın en çok toprak kaybettiği dönem olmuştur.

Teröre karşı en etkili çözüm Abdülhamit döneminden beri müfredata hâkim duruma getirilen tek yanlı Darwinist eğitimin durdurulmasıdır. Önemli olan asıl tehlikenin İngiliz derin devleti olduğunu görmektir. İngiliz derin devleti Osmanlı’yı darbe ile parçalamayı başardı, şimdi de Türkiye Cumhuriyetini aynı yöntemle, darbe ile parçalamaya uğraşıyor. Üst aklın İngiliz derin devleti olduğu mutlaka görülmeli.

Abdülhamid'in el yazısı ve imzasıyla (sol üst başta) Kıbrıs'ı “Hukuk-ı Şahaneme asla halel gelmemek şartıyla” İngiltere'ye vermeye razı olduğuna dair yazı. Kıbrıs'ı 98 bin altına İngilizlere vermiştir...

Kaynak: https://www.facebook.com/ingilizderindevleti/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

20.09.2016 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!