Vahim Tablo. Gaziantep'te Koronavirüste Artış Var...

Vahim Tablo. Gaziantep'te Koronavirüste Artış Var...

Son üç günde gerçekleşen toplam pozitif vaka sayısı 480’e ulaştı

Sokağa çıkma yasağını en çok ihlal eden yerlerin ilk sıralarında yoğun ceza kesilmesine karşın Gaziantep'te vaka sayısı artıyor.

Sokağa çıkmanın serbest olduğu günlerde " sosyal mesafe " kuralını hiçe sayan Gaziantep'te vakalarda artış gözleniyor.

Koronavirüse karşı etkin mücadele verilen Gaziantep’te son üç günde alınan tüm önlemlere karşın vaka sayısında hızlı bir yükseliş yaşandı.

SON ÜÇ GÜNDE 480 VAKA

Gaziantep’te son üç günde gerçekleşen toplam pozitif vaka sayısı 480’e ulaşırken yetkililer vatandaşlara rehavete kapılmamak konusunda çağrıda bulunarak sürecin ancak bu şekilde atlatılabileceğini dile getirdi.

ETKİN MÜCADELEYE RAĞMEN YAYILMA HIZLA ARTIYOR

Koronavirüse karşı etkin mücadele çalışmaları ile gerek yurt genelinde gerekse dünya genelinde konuşulan Gaziantep’te son üç günde vaka sayısında bir artış gözlendi. Yapılan tüm çağrılara rağmen sokaklarda oluşan yoğunluk dolayısıyla virüs hızla yayılırken yetkililer virüs sürecinin Gaziantep’te daha fazla yayılmaması için duyarlılık çağrısında bulundu.

GAZİANTEP’İN KORONAVİRÜS RAKAMLARI

Edinilen bilgiler doğrultusunda şu ana kadar Gaziantep’te Covid-19 testi pozitif çıkan vaka sayısı 480 olarak kayıtlara geçerken kamu ve özel kurumlarda yoğun bakımda bulunan hasta sayısının ise 10 olduğu öğrenildi.  Ayrıca yine Üniversite hastanesi, Kamu ve Özel Hastanelerde halen tedavi gören 160 Pozitip hasta olduğu belirtildi.

 

7.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Organize Sanayideki patronlara para lazım o yüzden işçinin sağlığı önemsenmeyip full kapasite çalıştırmaya devam ettiği sürece antep yakında karantinaya alınır
Dışarlı gelin7 May 2020 23:39:43
Ptt lerin ve bankaların önünde sosyal mesafe kuralını hiçe sayıp kuyruğa giren vatandaşları görünce vaka sayısının artmaması mucize olur zaten
Sedo3197 May 2020 20:07:10