Solcu Liseliler, Gaziantep'te Nâzım Hikmet'in 116'ncı doğum gününü kutladı.

Solcu Liseliler, Gaziantep'te Nâzım Hikmet'in 116'ncı doğum gününü kutladı.

Solcu Liseliler, Gaziantep'te Nâzım Hikmet'in 116'ncı doğum gününü kutladı.

Nâzım Hikmet 116. yaşı birçok ilde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gaziantep'te Solcu Liseliler'in gerçekleştirdiği etkinlikte şiirler, türküler okundu, oyunlar sergilendi ve yarışmalar yapıldı.

Nâzım'ın mücadeleci ve komünist kimliğine vurgu yapan liseliler, ayrıca Yapı Kredi Yayınlarının uyguladığı sansüre tepki gösterdiler.

Etkinlikte Solcu Liseliler adına yapılan konuşmada, ''Nâzım'ı anlamak ve anlatmak değerli, mücadelesinde olmak Nâzım'a yoldaş olmak gurur verici. Tüm dostlarımızı Nâzım'a yoldaş olmaya çağırıyoruz'' denildi.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi, dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet'in 116'ncı doğum gününü Haydarpaşa Tren Garı'nda bir dizi etkinlikle kutladı. Çok sayıda sanatçının da katıldığı etkinlikler kapsamında peronlar ve kullanılmayan trenlerde şairin hayatı ile ilgili bazı bölümlerin yazılı bulunduğu afişler yer aldı. Lise öğrencilerinin hazırladığı üzerinde "Nazım Hikmet Memleket, Memleket Nazım Hikmet" yazılı pankart garın demir korkuluklarına asıldı. 

"MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI"NI OYNADILAR

Panellerin de düzenlendiği etkinliklerde yapılan tiyatro gösterisi ilgi gördü. Şairin ünlü şiirlerinden ilk bölümü Haydarpaşa Garı'nda geçen "Memleketimden İnsan Manzaraları" içlerinde Levent Üzümcü, Metin Coşkun, Ender Yiğit'in de bulunduğu bir çok tiyatro oyuncusu tarafından canlandırıldı.

14.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz