Şampiyona’da sonuncu oldular ama İtalyan futbolculardan fazla kazandılar

Şampiyona’da sonuncu oldular ama İtalyan futbolculardan fazla kazandılar

Şampiyona’da sonuncu oldular ama İtalyan futbolculardan fazla kazandılar

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye 24 takım arasında 24’üncü oldu. Şampiyon Takım İtalya’nın futbolcuları kişi başına 250 bin Euro prim alacak. Bizimkilerden bir farkla bu primi alacak İtalyan futbolcular o da “şampiyon” oldukları için. Ama bizim futbol takımı, futbolcularla birlikte sadece turnuvaya katıldıkları için ödül aldı. Sonuncu oldukları için ödül aldılar mı, resmi bir açıklama yapılmadı.

“Turnuvaya katılma bedeli olarak Türk Futbol Milli Takımı’nın oyuncuları, teknik adamları ve çalışanlarına 10 milyon Euro dağıtıldı” demiştik. Takımın aşçısı bile 1 milyon 200 bin TL prim aldı. Yani bizim Milli Futbol Takımı’nın aşçısı şampiyon İtalya Futbol takımının bir futbolcusunun yarısı kadar prim almış durumda.

İtalya Futbol Federasyonu ise turnuva şampiyonluğu için 28.25 milyon Euro kazandı. İtalya’nın kazandığı 28.25 milyon Euro’nun “bonus”larla 34 milyon Euro’yu aşması bekleniyor. Bu paranın içinden futbolculara kişi başı 250 bin Euro dağıtılacak. Şampiyon İtalya Futbol Federasyonu’nun (FIGC) gruplar da dahil finalleri de katarsanız kazandığı toplam para miktarı ise bonuslarla birlikte 99.25 milyon Euro.

Turnuvada ikinci olan İngiliz futbolcular da kişi başına 200 bin Euro kazanacak.

13.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz