Pelikancılar Abdulhamit Gül’ün Yerine Kimi istiyor"

Pelikancılar Abdulhamit Gül’ün Yerine Kimi istiyor"

Pelikancılar bukez sert kayaya çarptı

Odatv yazarı Müyesser Yıldız, Gaziantepli Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Pelikancılar arasındaki tartışmaya ilişkin yeni bir iddia ortaya attı. AKP kulislerinde konuşulanları aktaran Yıldız, "Gül’e bayrak açanlar, daha uyumlu birisinin, mesela Ali İhsan Yavuz’un Adalet Bakanlığına getirilmesini istiyormuş" ifadelerini kullandı.

 

Sabah gazetesinin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü hedefe alan “FETÖ’cüler yargıda yapılanıyor” haberiyle başlayan tartışmada yeni iddialar ortaya atıldı.

Abdulhamit Gül’ün Sabah gazetesine cevabının ardından, AKP Sözcüsü Ömer Çelik “Adalet Bakanlığımız Cumhurbaşkanı’mızın talimatıyla FETÖ’ye karşı mücadelesine sonuna kadar devam ediyor” açıklamasında bulunmuştu.

AKP kulislerinde konuşulanları aktaran Odatv yazarı Müyesser Yıldız', “Gül’e bayrak açanlar, daha uyumlu birisinin, mesela İstanbul seçimlerinde ön plana çıkan ve 'Hiçbir şey olmasa bile kesin bir şey oldu' sözleriyle sürece damgasını vuran Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un Adalet Bakanlığına getirilmesini istiyormuş" ifadelerini kullandı.

"PELİKAN ÇETESİ SERT KAYAYA ÇARPTI"

Yıldız, yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

"AKP kulislerinde konuşulanlara göre, görünürde Sabah, gerçekte Pelikan Grubu’nun Bakan Gül’ü hedef almasının ana sebebine gelince; ‘Abdülhamit Gül, İstanbul seçimlerinin yenilenmesine hem hukuken, hem siyaseten sıcak bakmadı. İlk ihtilaf da buradan çıktı. Sonradan yavaş yavaş vurmaya başladılar’ deniyor. AKP’lilerin gelişmelerle ilgili son yorumları ise şöyle: 'Pelikan çetesi yeni bir operasyon çekmeye kalktı, ama bu sefer sert kayaya çarptı.'

20.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz