Otopark Bariyeri Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Otopark Bariyeri Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Otopark Bariyeri Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Otopark bariyeri, neredeyse tüm otopark giriş ve çıkışlarında kullanılan en basit sistemler arasında yer alır. Bariyerler, bilet alınca açılacak ya da araç plakasını tanıyınca açılacak şekilde tasarlanırlar. Bilet ile çalışan sistemlerde, sürücünün bilet alma butonuna basması gerekir. Bu işlemin ardından bariyer açılır. Plaka tanıma sistemi olan bariyerlerde aracın plakası bir kamera aracılığıyla tanınır. Böylece aracın otoparkta ne kadar kaldığı bu tanıma sayesinde belirlenebilir. Bunların yanı sıra otopark bariyeri bir dizi avantajı da beraberinde getirir. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir.

Unutmayın, ZKTeco, araç yönetim sistemleri, pdks, x-ray, access kontrol, akıllı kilit gibi güvenlik sistemlerinde son teknoloji ürün ve çözüm sunan, dünyanın en büyük kuruluşlarındandır.

Beklemede Yapmadan Giriş ve Çıkış

Bariyer ve bariyere entegre edilen plaka tanıma sistemi sayesinde bekleme yapmadan giriş ve çıkış yapmak mümkün olur. Plaka belirli bir mesafeden tanındığı için araç daha bariyerde durmadan bariyer açılır. Böylelikle araçlar durmadan belirli bir hızda otopark alanına giriş yapabilirler.

Temas Olmadan Geçiş

Özellikle plaka tanıma sistemi ile entegre olan otopark bariyeri, temas etmeden geçişe izin verir. Sürücüler bilet almadan doğrudan otopark girişinden geçebilir. Plaka otomatik olarak tanındığı için ek bir şey yapmaya da gerek yoktur.

Otopark Bariyeri ile Otopark Güvenliği

Bariyerler ve plaka tanıma sayesinde otoparka giriş yapan ve otoparktan çıkış yapan araçlar takip edilebilir. Herhangi bir güvenlik sorunu olduğunda bu sistem sayesinde ilgili aracın nerede olduğu bulunabilir. Ayrıca otoparkta aracını kaybeden kişiler de otopark girişinde yer alan plaka tanıma sistem sayesinde araçlarını bulabilirler.

16.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz