Kayyum Amedspor'a tahsis edilen servis otobüsüne el koydu.

Kayyum Amedspor'a tahsis edilen servis otobüsüne el koydu.

Kadın sporcular antrenmana yürüyerek gitti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyumun talimatıyla kentin takımı Amedspor'un kadın futbolcularına ve altyapısına tahsis edilen servis aracına el konuldu. Önceki kayyum Cumali Atilla döneminde de aynı otobüs belediye oto parkına çekilmiş, ancak kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Amedspor’a iade edilmişti.
 
HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla kentin futbol kulübü Amedspor’un Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden kadın futbol takımı ve altyapı takımlarına tahsis edilen 21 TC 361 plakalı servis otobüsüne el konuldu.
 
Bölgede kadınlar liglerinde en üst klasmanda mücadele eden Amedspor Kadın Futbol Takımı ve  Amedspor Altyapı takımlarının otobüsüne belediye ekiplerince el konulması sporcuları moral ve motivasyon olarak sıkıntıya soktu.
 
Servis aracı sıkıntısı nedeniyle idmanlara gelmekte sıkıntı yaşayan ve 50 kadın sporcusu bulunan Amedspor Kadın Futbol Takımı ile yine bünyesinde 200 erkek sporcusu olan Amedspor Altyapı takımlarının (U14, U15, U16, U17 ve U19) servis aracının olmayışı nedeniyle liglere katılamaması ve konuyu federasyona intikal ettirilmesi bekleniyor.
 
Daha önce de aynı otobüs önceki kayyım döneminde belediye oto parkına çekilmiş ve kamuoyundan gelen yoğun tepkilerden üzerine otobüs Amedspor’a iade edilmişti.
13.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz