Kadın diye camiye almadılar... Ders gibi yanıt ( TIKLA İZLE )

Kadın diye camiye almadılar... Ders gibi yanıt ( TIKLA İZLE )

Kadın diye camiye almadılar... Ders gibi yanıt ( TIKLA İZLE )

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde Mihrimah Sultan Camii olduğu iddia edilen bir camiye ailesi ile birlikte girmek isteyen genç bir kadın görevli olduğu değerlendirilen erkekler tarafından engellendi..

Kadınların camiye giremeyeceğine yönelik hadis olduğunu savunan erkek şahsa Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olduğunu söyleyen genç bir kadının tepki gösterdiği kameralara yansıdı.

TIKLA İZLE

SİZ KİMSİNİZ YA...

Görüntülerde erkek şahsın baş örtülü kadına yönelik "O zaman siz peygamberin hadislerinden çok çok uzaksınız, sen istersen bin 500 tane ilahiyat bitir benim gözümde havasın" şeklinde tepki gösterdiği görülüyor.

"Dini de buna alet edemezsiniz" diye tepki gösteren genç kadın ise "Siz kadınlar camiye giremez diyemezsiniz, hangi hadis, hangi kaynak la ilahe... Kadınlar camiye giremez, kadınlar onu yapamaz, kadınlar bunu yapamaz... Siz kimsiniz ya! Niye biz camide namaz kılamıyoruz ya" diye tepki verdi

Genç kadın güvenlik görevlisinin gelmesinin ardından yanındakiler tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. 

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Külliye'de 4 Ekim 2018'de Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla ağırladığı din görevlilerine seslenmiş ve kadınlara camiiyi kapatan zihniyeti eleştirmişti. 

Erdoğan “Hâlâ çirkin gelenekleri İslam diye gösteren zihniyetler var. Bundan kurtulmamız lazım. Kadınlar camiye giremez diye hadis mi var? Adeta camilerimiz kadınlara kapatılmış. Biz çocuklarımızın, hanımlarımızın ayaklarını camiye alıştırmamız lazım. Camiler Müslümanların cem olduğu yerlerdir" şeklinde konuşmuştu.

30.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Yorum yapacaktım da, aklıma ışıklar içinde yatsın Hüsnü Alan abim geldi. Yaşasaydı şöyle derdi "ne deyicin Bayttin bu olanlara ne deycin ağam" Sözün bittiği yer bu olanlar. Fakat unutulmasın birileri sözü bitirirler, biz yeniden başlatırız. Tarih şahidimiz olsun!!!
B.Gülyuva1 May 2021 09:33:02