HDP'ye Saldırının Gaziantep'le Bağlantısı Ortaya Çıktı

HDP'ye Saldırının Gaziantep'le Bağlantısı Ortaya Çıktı

HDP'ye Saldırının Gaziantep'le Bağlantısı Ortaya Çıktı

HDP İzmir İl Başkanlığı binasına düzenlenen silahlı saldırıda, Deniz Poyraz isimli parti çalışanı yaşamını yitirdi. Saldırının ardından HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü, saldırıda O.G ile iki kişinin daha yer aldığını ve kaçtıklarını öne sürdü. Saldırganın Gaziantep'le olan ilişkisi de açıklandı.

Saldırının ardından, SKYP İzmir hesabından yapılan paylaşımda, O.G'nin sosyal medya hesabından silahlı fotoğrafları yer aldı. Bir fotoğrafın Suriye'deki Mınbiç'ten çekildiğine ilişkin not olduğu görüldü. O.G'nin 21 Şubat 2020'de Mınbiç'ten "Suriye hatırası" diye paylaştığı fotoğrafın ardından "Görev dönüşü" diye de Antep'ten fotolar paylaşması dikkat çekti. O.G'nin saldırısından bir gün önce sosyal medya hesabından tehditlerle ırkçı paylaşımlar yaptığı da anlaşıldı.

HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü de, Twitter hesabından O.G'nin fotoğrafını paylaşarak, "Cinayetin ayrıntıları geliyor... 3 silahlı içeri giriyor. O sırada tesadüfen sadece mutfakta çalışan genç HDP'li kadın Deniz Poyraz var. Onu ateş ederek öldürüyorlar. Binayı yakmaya çalışıyorlar. 2 saldırgan kaçıyor. Yakalanan O.G'nin fb profili çok şey anlatıyor..." diye yazdı.

Saldırgan Onur Gencer ait olduğu tespit edilen onur_gencer1994 adlı Instagram hesabında silahlı birçok poz bulunuyor.

21 Şubat 2020’deki bir gönderide fotoğrafın Menbiç’te çekildiğine ilişkin not düşülürken, “Suriye hatırası” diye paylaşılan fotoğrafın ardından “Görev dönüşü” diye Gaziantep’ten başka bir fotoğraf iliştirilmiş.

 

 
17.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz