HDP'li 4 belediyeye kayyım atandı

HDP'li 4 belediyeye kayyım atandı

HDP'li 4 belediyeye kayyım atandı

 İçişleri Bakanlığı tarafından salgın sürecinde de kayyım atamasına ara vermedi. HDP’li Iğdır, Siirt, Kurtalan ve Baykan belediyelerine kayyım atandı. Yerlerine kayyım atanan belediye eşbaşkanları, evlerine düzenlenen baskınlarla gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından HDP’li Iğdır, Siirt, Kurtalan ve Baykan belediyelerine kayyım atandı. Siirt Belediye Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Eşbaşkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Eşbaşkanı Baran Akgül ile Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş görevlerinden alınarak, yerlerine kayyum atandı. Siirt'e Vali Ali Fuat Atik, Baykan'a Kaymakam Mehmet Tunç, Kurtalan'a ise İhsan Emre Aydın, belediye başkanvekili olarak görevlendirildi. 
 
Eşbaşkanların evlerinde aramalar sürerken, kayyım atanması ardından belediye binalarının çevresi de polis tarafından ablukaya alındı. 
 
EŞBAŞKANLAR GÖZALTINA ALINDI
 
Görevden alınan Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Berivan Helen Işık ve Peymandara Turhan, Iğdır Belediye Eşbaşkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik, Baykan Belediyesi Eşbaşkanı Ramazan Sarsılmaz ve Özden Gülmez, Kurtalan Belediyesi Eşbaşkanı Baran Akgül ve Esmer Baran ile Siirt Belediyesi çalışanı Eşref Tekin, haklarında yürütülen soruşturma kapsamında evlerine düzenlenen baskın sonucu gözaltına alındı. 
 
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde 3'ü büyükşehir 65 belediye kazanan HDP'nin şu ana kadar 44 belediyesine kayyım atandı, 6 belediyesinin seçilmişine KHK'li oldukları gerekçesiyle mazbataları verilmedi.
15.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz