Görenler Gözlerine İnanamadı...

Görenler Gözlerine İnanamadı...

Görenler Gözlerine İnanamadı...

Cumhuriyet gazetesi yazarı Özgen Acar, köşesinde ironi yaparak, Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan’ı, FETÖ lideri Fethullah Gülen’le yan yana gösteren bir montajlı fotoğraf paylaştı.

Acar, yazısında fotoğrafın aslına da yazısında yer verdi. Fotoğrafın orijinalinde Gülen’le Recep Tayyip Erdoğan yan yana…

“YENİ BİR TEHLİKELİ OLUŞUMUN HABERCİSİDİR”

Yazısında “FETÖ ve Emin Ters Orantıdır!” diyen Özgen Acar, şu ifadeleri kullandı:

“Sözcü gazetesinden 5 kişi hakkında ‘FETÖ’cülük’ suçlamasıyla dava açıldı. Bunlardan biri de Emin Çölaşan’dır.

Çölaşan ailesini iyi tanırım... Gazeteciliğimin ilk yıllarında baba Prof. Dr. Ümran Emin Çölaşan’ı Meteoroloji Genel Müdürü iken tanımıştım. Bugünkü yaygın meteoroloji ağını kurmaya başlamıştı. Zaman zaman basın toplantılarına katılır, özel söyleşiler yapardık. Kemalist bir profesördü.

Emin’in eşi Tansel, Danıştay Başsavcılığı’na yükselmiş, 43 yıl yargıçlık yapmış bir hukukçudur. Dört dönem ‘Atatürkçü Düşünce Derneği’ Genel Başkanlığı yapmış Kemalist bir Türk kadınıdır.

Tarikatçı Alparslan Arslan ve arkadaşının 2006’da Danıştay’a bombalı saldırısı sırasında Başkanvekili idi...

Emin’i, öğrenciliği sırasında Cumhuriyet Bürosu’na ‘bildiriler’ getirirken tanımıştım. O yıllarda milletvekilleri, dernek temsilcileri, internet olmadığı için bildirilerini ‘teksir makinesinde’ çoğaltarak dağıtırlardı.

Emin, bu dağıtım işini daha sonra uzman olarak girdiği Devlet Planlama Teşkilatı’nda da sürdürünce kovuldu. Bildirileri, daima haksızlıklara ve yanlışlara karşı idi...

Milliyet Gazetesi Haber Müdürlüğü’nü yaptığım yıllarda birlikte çalışırken daha iyi tanıdım. Özel röportajları ile daima öne çıkardı.

Çölaşan ve arkadaşları hakkında açılan ‘FETÖ’cülük’ davası yeni bir tehlikeli oluşumun habercisidir!”

18.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz