Google'ın Şampiyon Adası Oyunları Başladı

Google'ın Şampiyon Adası Oyunları Başladı

Google'ın Şampiyon Adası Oyunları Başladı

2020 Olimpiyat Oyunları  Japonya’nın Tokyo kentinde kadın ve erkekler futbol müsabakaları ile başladı. Resmi açılış ise henz yapılmadı.

 Japon kültürü ve sporunu kutlamak için dünyanın arama motoru devi Google, dün  Japon animasyon evi Studio 4°C’den sanat ile yeni bir etkileşimli Doodle’ı piyasaya sürdü. Doodle Champion Island Games olarak adlandırılan yeni Doodle, aslında oynayabileceğiniz ve Google’ın küresel bir lider panosunda izleyeceği dört takımın puanlarına katkıda bulunan bir dizi Olimpiyat etkinliği temalı 16 bit mini oyundur.

Lucky the Calico Ninja Cat olarak oynarken, Ushi (bir inek), Karasu (bir karga), Inari (bir tilki) veya Kappa (bir Japon kaplumbağası) tarafından temsil edilen Mavi, Kırmızı, Sarı veya Yeşil takımlara katılabilirsiniz. su ruhu gibi), sırasıyla. Yedi mini oyun, her biri Japon folkloru ve tarihinden meydan okumak için kendi “Efsanevi Şampiyonu” olan kaykay, masa tenisi ve tırmanma gibi birkaç yeni ve geri dönen yaz Olimpiyat etkinliğine ayrılıyor.

Efsanevi bir kuş adam ruhu olan Tengu’ya karşı masa tenisi oynayabilirsiniz. Resim: Google Ayrıca ünlü samuray Nasu no Yoichi’ye karşı atıcılık galerisi tarzı bir mini okçuluk oyunu var. Resim: Google Veya bir Şinto tapınağının dışında bulabileceğiniz iki kepçeli baykuş Fukuro’ya karşı kaya tırmanışı yapabilirsiniz. Resim: Google

Tüm paket, çocukken öğleden sonralarımı tüketecek türden Flash oyunlarla filtrelenmiş minyatür bir spor RPG’si gibi görünüyor. Lucky’de dünya çapında oyunlar ve şampiyonlarla dolu bir festivalde gezinebilecek, yan görevleri tamamlayabilecek ve Doodle için yaratılan Studio 4°C sanat ve ara sahneleri deneyimleyebileceksiniz. Google, klasik Japon 16-bit oyunlarına bir saygı duruşu olarak adlandırıyor ve bazı yönlerden web tarayıcılarında yaşamakla sınırlı olsa da, kesinlikle bu ruhun bir kısmını yakalıyor gibi görünüyor.

Doodle Champion Island Games, 22 Temmuz Perşembe günü saat 21:00 PT’de / 23 Temmuz Cuma günü saat 12:00 ET’de Google’da başlayacak.

23.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz