Gaziantep'te ' Sahte Diplomalı Öğretmen ' Operasyonu.Gözaltılar Var

Gaziantep'te ' Sahte Diplomalı Öğretmen ' Operasyonu.Gözaltılar Var

Gaziantep'te ' Sahte Diplomalı Öğretmen ' Operasyonu.Gözaltılar Var

Gaziantep'te sahte diploma ile öğretmenlik yapanlara eş zamanlı operasyon düzenlendi. 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda sahte diplomalı oldukleri belirtilen öğretmenler gözaltına alındı.

Şanlıurfa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada bazı kişilerin düzenledikleri sahte üniversite diplomalarla devlete ait eğitim kurumlarına öğretmen olarak atandıklarını maaş ve ek ders ücreti alarak haksız kazanç elde ettiklerini belirledi. Ekipler, söz konusu kişilerin adreslerini belirleyerek Adana, adıyaman, Ankara, Gaziantep ve Şanlıurfa’da eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyonda çok sayıda sahte diploma ele geçirilirken; Hamidiye B., Erdal U., Serkan N., Ozan Ç., Ahmet T., Halil Ş., Mesut B., Abdullah A., Nazan A., Ali S., Abdullah C., Yunus Ç., Enver P., Ömer G., İmam D., Erdal D., Mehmet Mustafa D., HASAN M., Adnan Ş., Bünyamin O., Yusuf B., Ömer K., Aziz Ç., Mahmut D., Mahmut K., Mehmet Masum E., Tanju A., Mustafa E., İshak Ş. ve Numan B., isimli sahte öğretmenler sorgulanmak üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.


Ömer Şuluul'ın Millyet'te yer alan haberine göre, Bu kişilerin, para karşılığında başka kişilere de sahte üniversite diplomaları düzenlediklerini ve KPSS’den düşük puan alan öğretmen adaylarının bilgilerini alıp sahte evraklarla Milli Eğitim Bakanlığının sistemine giriş yaparak atamaları yaptıkları da iddia edildi. Emniyette sorguları süren şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından ’Kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak, dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik’ suçlamalarıyla adliyeye sevk edilecek.

31.05.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
antep üniversitesinde memurlarda var müdür daire başkanlarını raştırın yan dalı sahte olan prof var işte size belge
başbug1 Haz 2016 09:43:41
Yok artik..ne bu ya....erkek cinsi sereften yoksundur genelde hele bu konjunkturde...ama su kadinlara ne demeli...yemin ederim sener sen in dedigi gibi bunlara. .sark hizmeti yaptirmak gerek..anlatabildimmi acava..
Garaudy 31 May 2016 16:36:30