Gaziantep'te bir polis lokantada hayat kurtardı...

Gaziantep'te bir polis lokantada hayat kurtardı...

Gaziantep'te bir polis lokantada hayat kurtardı...

Gaziantep'te bir lokantada yemek yiyen vatandaş, soluk borusuna kaçan yemek parçası nedeniyle solunum proplemi yaşadı. Vatandaş, aynı lokantada yemek yiyen polis memurunun müdahalesi ile yaşama döndü. Olayın kahramanı polis memuru emniyet müdürü tarafından ödüllendirildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

" Soluk Borusuna Yemek Parçası Kaçan Vatandaşa İlk Yardım Müdahalesi Yapan Polis Memuru Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN Tarafından Ödüllendirildi

05 Mayıs 2018 günü İlimiz Tüfekçi Yusuf Bulvarı üzerinde bulunan bir lokantada yemek yerken nefes borusuna yemek parçası kaçan ve solunum problemi yaşayarak rahatsızlanan vatandaşımıza, bu esnada bir başka masada yemek yiyen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru M.Ş. tarafından ilk yardım müdahalesinde bulunulmuş ve hayati tehlike arz eden bir olayın önüne geçilmiştir. Yapılan bu ilk yardım müdahalesine ilişkin görüntüler yerel ve ulusal haber programlarında yer almıştır.

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Faruk KARADUMAN, Asayiş Şube Müdürlüğümüzde görevli Polis Memuru M.Ş.'yi makamında kabul ederek yapılan bu örnek ve duyarlı davranışından  dolayı kendisine teşekkür ederek personeli  teşekkür belgesi ve hediye ile ödüllendirmiştir.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur.?"

24.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz