Gaziantep'te AVM ile Kalabalık Yerlerde Sıkı Kontrol

Gaziantep'te AVM ile Kalabalık Yerlerde Sıkı Kontrol

Özellike Gaziantep Havalimanı, otoğar ve AVM'lerde " dedektör köpekler" devreye giriyor.

Türkiye ve Avrupa'da meydana gelen patlamaların uzantılarının Gaziantep'e olması nedeniyle kentte olaganüstü arama gerçekleştirilmeye başlandı.

Özellike Gaziantep Havalimanı, otoğar ve AVM'lerde " dedektör köpekler" devreye giriyor.

Gaziantep valiliği, kentte artırılan güvenlik uygulaması konusunda şiu açıklamayı yaptı:

 

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce ilimizde huzur ve güven ortamının devamına yönelik faaliyetler aralıksız sürdürülmektedir.

Şehrimizin giriş-çıkış noktalarında 24 saat esasına göre sabit yol uygulamaları yapılarak aranma kaydı olan şüphelilerin yakalanmasına ve her türlü silah, patlayıcı madde ve kaçak eşyanın ele geçirilmesine çalışılmaktadır.

Yasalara aykırı olarak ilimize giriş yapan yabancı uyruklu şahıslara izin verilmemekte ve bu şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılmaktadır.

Birimlerimizin koordineli çalışmalarında; nerede ve ne zaman yapılacağı gizli tutulan şok uygulamalar sayesinde özelikle umuma açık yerler, otobüs terminalleri ve önemli caddeler gibi yerlerde, alanlarında uzman birim personelimizin katılımıyla sokak uygulamaları yapılarak şehrin huzur ve güveni için özverili çalışmalar yapılmaktadır.

Yapılan çalışma ve alınan bu önlemlere ilave olarak ülke gündeminde olan devletimizin ve toplumumuzun bütünlüğüne karşı meydana gelebilecek müessif olayların yaşanmaması için terörle mücadele kapsamında, özel eğitimli polis köpekleri de etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde AVM, havalimanı, otogar gibi merkezlerde üstün yetenekli bomba dedektör köpekleri eşliğinde şüpheli çanta, paket ve araç kontrollerine ağırlık verilmektedir.

Bu sayede henüz hazırlık aşamasındaki hain planların eyleme geçilmeden bozulması, suç eşyalarının yakalanması ve şüpheli kişilerin adli birimlere teslimi sağlanmaktadır.

Yapılan çalışmaların başarıya ulaşması için polis-vatandaş işbirliği kapsamında, denetim ve kontroller esnasında güvenlik güçlerimize yardımcı olunması, şüpheli görülen şahıs ve araçların 155 Polis İmdat hattına ihbar edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 31.03.2016​

31.03.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz