Gaziantepli Mehmet Barlas bildiğiniz gibi yine dönüyor

Gaziantepli Mehmet Barlas bildiğiniz gibi yine dönüyor

Mehmet Barlas, bu kez bakın kime akıl verdi

Her devrin adamı olark tanımlanan Sabah gazetesi yazarı Gaziantepli Mehmet Barlas bu kez eski AKP’lilerin kuracağı partiyi köşesine taşıdı ve “Yeni parti kurmayı düşünenler dünyadaki gelişmeleri dikkatle izlemelidir” başlık bir yazı kaleme aldı. Dönem dönem yaptığı dönüşlerle bilinen Mehmet Barlas, eski AKP’li Bakan Ali Babacan’ın ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün  kuracakları parti için “akıl” verdi.

“İstanbul Belediye Başkanı seçimi ertesinde hemen her kesimden gözlemcinin paylaştığı ortak görüş, iç siyasette bir yeniden yapılanma sürecinin yaşanacağını işaret ediyor. Bu yeniden yapılanma sürecinde AK Parti'de yer alacak oluşumlar kadar, Ali Babacan'la birlikte yeni bir partiyi kimlerin kuracağı ve bu oluşumda Abdullah Gül'ün konumunun ne olacağı da merak ediliyor” diye yazan Mehmet Barlas, şöyle devam etti:

“Çeşitli merkezleri temsil eden isimler geleceğe dönük tutumlarını belirlemeye çalışırken, iç siyasete takılı kalmaktan kaçınmalıdırlar. Sonuçta global siyasetteki gelişmeler şu ya da bu şekilde iç siyasete mutlaka yansıyor. Örneğin yakın bir geçmişte liberal demokrasi ve serbest pazar ekonomisi global siyasetin yükselen değerleriydi. Oysa bugün bunlar antika konumunda. Özellikle Trump'ın başlattığı ticaret savaşları korumacılığı yükselen değer kılmadı mı?”

29.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
"Nasıl bilirsiniz faniyi?" İyi tanırız hamdolsun! :)
Bahattin Gülyuva29 Haz 2019 15:17:52