Gaziantepli Adalet Bakanı'na Soruyoruz : Bu Fotoğrafta Eksik Olan Ne

Gaziantepli Adalet Bakanı'na Soruyoruz : Bu Fotoğrafta Eksik Olan Ne

Gaziantepli Adalet Bakanı'na Soruyoruz : Bu Fotoğrafta Eksik Olan Ne

" İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI İÇİN TAKİP KURULU OLUŞTURULDU

Adalet Bakanlığınca hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile takvime bağlanan İnsan Hakları Eylem Planı uygulama süreci ile ilgili Adalet Bakanlığı bünyesinde İnsan Hakları Eylem Planı Takip Kurulu oluşturuldu. Bakanlıklara, ilgili kurum ve kuruluşlara da uygulama sonuçlarının düzenli bildirilmesine yönelik yazı yazıldı."

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan bu açıklama ve fotoğrafla ilgili olarak Gaziantepli Adalet bakanı Abdulhamit Gül'e soruyoruz:

BU FOTOĞRAFTA EKSİK OLAN NE ?

Adalet Bakanlığınca hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile takvime bağlanan İnsan Hakları Eylem Planı uygulama süreci ile ilgili Adalet Bakanlığı bünyesinde İnsan Hakları Eylem Planı Takip Kurulu oluşturuldu. Ancak, söz konusu kurulda "kadın" bir üyenin olmaması dikkat çekti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Eylem Planında yer alan her bir faaliyet için sorumlu kurumlar ile kısa (1-3 ay) orta (6 ay-1 yıl) uzun (2 yıl) ve niteliği gereği sürekli vadelerin öngörüldüğü Uygulama Takviminin Adalet Bakanlığı’nın internet sitesinde yer aldığını belirtirken, sürecin etkin bir şekilde uygulanması ve izlenmesinin, şeffaf bir anlayışla yürütülmesinin amaçlandığını kaydetti. Bakan Gül, bütün bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını takip ve koordine etmek üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, sekreteryası Adalet Bakanlığınca yürütülecek olan İnsan Hakları Eylem Planı İzleme ve Değerlendirme Kurulu oluşturulduğunu belirtti.

KADINI UNUTTULAR

Adalet Bakanlığı bünyesinde hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı Takip Kurulu'nda paylaşılan fotoğrafta bir detay dikkat çekti.

Söz konusu fotoğrafta kadın üyenin olmadığı görülürken, fotoğraf sosyal medyada da tepki topladı.

GAZİANTEP'İN BAŞKANI BİR KADIN

Gaziantepli Adalet bakanı Abdulhamit Gül, oluşturulan Takip Kurulu'nda " kadının adını" unuturken, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanının da bir kadın olduğunu unutmuş

5.05.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz