Gaziantep Yine Gündemde: İmamdan meslektaşlarına çağrı: Cenaze namazını kıldırmayın

Gaziantep Yine Gündemde: İmamdan meslektaşlarına çağrı: Cenaze namazını kıldırmayın

“110 bin cami, 110 bin imam'ın ülke ekonomisine günde 15 kilo süt veren inek kadar katkısı yoktur.

Gaziantep’te bir vatandaşın sosyal medyada yaptığı paylaşıma imamlar tepki gösterdi. Cami imamı Ahmet Tahiroğlu, “Bu şahsın cenazesi bana getirilirse namazını kıldırmayacağım” dedi ve meslektaşlarının da bu çağrısına uymalarını istedi.

Gaziantep'te yaşayan Ahmet N. isimli vatandaş sosyal medya hesabından “110 bin cami, 110 bin imam'ın ülke ekonomisine günde 15 kilo süt veren inek kadar katkısı yoktur. Nasıl kalkınacağız?” şeklindeki paylaşımına imamlar sert tepki gösterdi.

Ahmet N.'nin paylaşımı imamları ayağa kaldırdı.
 

Ahmet N.’nin paylaşımı imamları ayağa kaldırdı.

“CENAZE NAMAZINI KILDIRMAM”

Sözcü'den Hanifi Kılınç'ın haberine göre,paylaşıma tepki gösteren KÜSGET Sanayi Camisi İmamı Ahmet Tahiroğlu, “Bu şahsın cenazesi bana getirilirse namazını kıldırmayacağım” dedi ve meslektaşlarının da bu çağrısına uymalarını istedi.

İmam Ahmet Tahiroğlu,
 

İmam Ahmet Tahiroğlu, “Bu şahsın cenaze namazını kıldırmayacağım” dedi.

“MESLEKTAŞLARIMA DA UYARIMDIR”

Tahiroğlu kendi sosyal medya hesabından, “Dikkat; bu paylaşımı yapan, bu şahsın cenazesi eğer bana getirilirse cenaze namazını kıldırmayacağım. Kamuoyuna duyurulur… Ayrıca meslektaşlarıma da uyarımdır…” paylaşımına çok sayıda imam ve vatandaş destek verdi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

SÖZCÜ'ye açıklamada bulunan KÜSGET Sanayi Camisi imamı ve aynı zamanda Fecir Uluslararası İnsani Yardım Derneği Genel Başkanı olan Ahmet Tahiroğlu, paylaşımı yapan kişi hakkında savcılğa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Tahiroğlu  “Yapılan bu paylaşım ve edepsizce sözler; halkın dini değerlerine, mabedlerinize ve saygın bir yere sahip imamlık müessesesine hakaret ve açıkça bir saldırıdır. Bu kişi hakkında Cumhuriyet Savcılığına da suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

24.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz