Gaziantep KESK: Cadı Avı Sürüyor

Gaziantep KESK: Cadı Avı Sürüyor

Gaziantep KESK: Cadı Avı Sürüyor

Gaziantep KESK Temsilciliği, OHAL'le birlikte " cadı avı sürüyor" dedi.

Büro Emekçileri Sendikası Gaziantep Şube Yönetim Kurulu Adına açıklama yapan Gaziantep Şubesi Başkanı Mikdat Kurt'un yaptığı açıklama aynen şöyle

"Bu gün Türkiye yine, sabaha yeni KHK hukuksuzluğu ile uyandı!

         15 Temmuz Darbe girişiminden sonra OHAL’in uzatılması sonrası 679, 680, 681 sayılı KHK ile yine bir çok kamu görevlisi açıklama ve gerekçe olmaksızın ihraç edilmişlerdir.

         Aynı zamanda birçok dernek, gazete ve vakıf kapatılmıştır.

         15 Temmuz Darbe girişiminden bu yana, hükümet darbe ile mücadele adı altında bir çok kamu kurumunda hiçbir yasal dayanağı olmayan, haklarında daha önce idari, adli soruşturma bulunmayan kamu emekçileri görevlerinden ihraç edildiler.

         Yıllardır darbe ve darbecilere karşı mücadele eden emek, demokrasi, barış ve bir arada yaşam mücadelesi yürüten kamu emekçileri, sistem tarafından hedef haline getirilmiştir.

         Rejim değişikliği anayasa, referandum sürecine gidilen bir dönemde yapılan hukuksuzluklar sistemin tüm muhaliflerini hedefine almış, 15 Temmuz darbe girişimi sivil bir darbeye dönüştürülerek, toplum sindirilerek dizayn edilmeye ve korku toplumu yaratılmaya çalışılmaktadır.

Demokrasi yolunda mücadele eden Büro Emekçileri Sendikası ve KESK’e saldırılar devam etmekte, bu saldırılar sonucu olarak daha önce Türkiye İstatistik Kurumundan 2, Adalet Bakanlığından da 1 üyemiz ihraç edilmişti.

Son çıkan KHK ile de Gaziantep İşkur İl Müdürlüğü bünyesinde görevli olan 1 Şube yöneticimiz, 2 iş yeri temsilcimiz olmak üzere toplam 7 üyemiz ihraç edilmiştir.

Hükümet OHAL kanunları ile onbinlerce kamu görevlisini ihraç ederek cadı avına devam etmektedir.

Bizleri, kamu emekçilerini açlığa mahkum edebileceklerini, açlıkla terbiye edebileceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar.

 Kamu emekçisi arkadaşlar ve kamuoyu bilmelidir ki, KESK ve Büro Emekçileri Sendikası olarak üyelerimizle maddi ve manevi dayanışmamız devam edecektir, üyelerimizi yalnız bırakmayacağız.

Biz bu yola çıkarken “birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için” dedik.

Bu haksız, hukuksuz saldırılar bizi yıldıramayacak, hak arama noktasında Büro Emekçileri Sendikası ve KESK olarak haklı mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.

Demokrasi ve hukuk devleti, işlevlik kazanıncaya kadar emek ve barış mücadelemiz devam edecektir.

 

Yaşasın Büro Emekçileri Sendikası, Yaşasın KESK, Yaşasın onurlu mücadelemiz!

7.01.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz