Gaziantep FK , Sumudica İçin Kararını verdi

Gaziantep FK , Sumudica İçin Kararını verdi

Gaziantep FK, Sumudica İçin Kararını verdi

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Teknik Direktör Marius Sumudica ile Trabzonspor maçının ardından gerçekleştirilen toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Mehmet Büyükekşi, şu ifadeleri kullandı.

İŞTE KULÜBÜN İNTERNET SAYFASINDA YER ALAN HABER-AÇIKLAMA

 

“HOCAMIZLA BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK”

 

“Trabzonspor maçının ardından teknik direktörümüz Sumudica ile ligde geride kalan dört maçı ve önümüzdeki süreci konuşmak üzere bir toplantı düzenledik. Bu görüşmemizin amacı Milli maçlar nedeniyle lige verilecek aranın ardından belirleyeceğimiz hedeflerdi. Toplantıda geride kalan dört maçlık performansımız ele alınırken, Teknik Direktörümüz Sayın Sumudica’dan olan beklentimizi bir kez daha dile getirdik. Takımımızın oynadığı son dört maçı değerlendirirken, özellikle iki güçlü rakibimiz olan Galatasaray ve Trabzonspor maçlarını da göz önünde bulundurduk. Sumudica, kendisini hem Türkiye’de hem de Avrupa da kanıtlamış başarılı bir teknik adamdır.” dedi.

 

“GEÇTİĞİMİZ YILDAN DAHA AZINI BEKLEMİYORUZ”

 

Gaziantep Futbol Kulübü’nden sportif anlamda olan beklentileri bildiklerini ifade eden Başkanımız Mehmet Büyükekşi, bu doğrultuda geçtiğimiz yıldan daha başarılı olmak istediklerini söyledi. Mehmet Büyükekşi; “Geçtiğimiz yıl Süper Lig’i 8. Sırada tamamlayarak önemli bir başarı elde etmiştik. Hocamızla da bu doğrultuda görüşerek bu sezonun hedeflerini ve kendisinden olan beklentilerimizi bir kez daha dile getirdik. Yönetim Kurulumuz olarak kulübümüzün hedefleri olduğunu ve bu sezonda geçen sezondan daha az bir başarı beklemediğimizi hocamıza da ilettik. Kendisi de yapılan takviyelerle birlikte daha iyi skorlar alacağımızı ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceğini belirtmiştir. Sumudica’ya inancımız asla eksilmemiş olup, kendisine ve takımımıza güveniyoruz” dedi.

 

“HOCAMIZ FUTBOL TUTKUSUNU EN DERİNDEN YAŞIYOR”

 

Teknik Direktörümüz Marius Sumudica’nın futbolun tüm heyecanını en içten şekilde yaşadığına ve bunun kendisini başarılı yapan etkenlerden birisi olduğunun altını çizen Başkanımız Mehmet Büyükekşi; “Sumudica futbolu adeta en derinden yaşıyor ve bu enerjisini Türkiye’de tüm futbolseverler biliyor. Futbolcularımız da, taraftarlarımız da kendisini seviyor ve güveniyor. Bizim de kendisine karşı büyük saygımız bulunuyor. Hocamız futbol için yaşayan, futbolu en derinden yaşayan bir teknik adam. Bu enerjisi ve futbol tutkusuyla birlikte takımımıza başarılar yaşatmaya devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

 

“GÖRDÜĞÜ KIRMIZI KART BİZE GÖRE ÇOK AĞIRDI”

 

Trabzonspor maçında Fırat Aydınus’un Teknik Direktörümüz Sumudica’ya göstermiş olduğu kırmızı kartın ağır bir karar olduğunu söyleyen Mehmet Büyükekşi; “Pozisyonla ilgili görüntüleri yakından inceledik. Karşılaşmanın seyircisiz olmasından dolayı da stadyumda bulunan herkes hocamızın en ufak bir hakarette bulunmadığına şahit oldu. Pozisyon sırasında haklı olarak sadece “Penaltı” diye bir kelime kullanıyor ve Fırat Aydınus uyarmadan ağır bir şekilde kırmızı kartını gösterdi. Hocamızla bu konularda da özellikle hakemlerle iletişimde yabancı dil sıkıntısı çekmesinden dolayı biraz daha sakin bir tavır alması gerektiğini ilettik. Kendisi de oldukça anlayışla karşılayarak, yaşanılan olaylardan duyduğu üzüntüyü bizimle paylaştı. Sumudica’nın takımımızın haklarını korumak adına mücadele ettiğinin farkındayız, ancak yönetim kurulumuz olarak bundan sonraki süreçte kurallar çerçevesinde adımlar atması yönünde fikir birliği sağladık. Kendisi de bunun sözünü bizlere verdi” dedi.

 

“TARAFTARLARIMIZA MUTLU EDECEĞİZ”

 

Başarıyı istikrarlı hale getirebilmek adına hiçbir zaman fedakarlıktan kaçınmayacaklarını dile getiren Mehmet Büyükekşi; “Öncelikle arkamızda büyük bir taraftarımızın olduğunun bilincindeyiz. Bizim buradaki görevimiz şehrimiz ve takımımızın mutluluğunu sağlamaktır. Taraftarlarımız, yönetimimiz, futbolcularımız ve teknik heyetimiz el ele vererek başarılara koşmak istiyoruz. Onlar bize inansın, güvensin ve hep birlikte başarılı olup, sevinelim. Son takviyelerimizle birlikte çok daha iyi sonuçlar alacağımıza gönülden inanıyoruz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. 

3.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz