Gaziantep CHP'den gözaltı ve ev hapsine sert tepki

Gaziantep CHP'den gözaltı ve ev hapsine sert tepki

Gaziantep CHP'den gözaltı ve ev hapsine sert tepki

Gaziantep'te dün gözaltına alındıktan sonra çıkartıldıkları mahkeme tarafından ev hapsiyle cezalandırılan üç yönetici için, bugün partidan sert bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama aynen şöyle:

"CHP Gaziantep İl Başkanımız Hayri Sucu, Milletvekilimiz Bayram Yılmazkaya, Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Şahinbey İlçe Başkanımız Zeki Gürsel, Şehitkamil İlçe Başkanımız Mehmet Coşkun Atalamış'ın sosyal medya paylaşımlarından dolayı ortak yaptıkları basın açıklaması aşağıda sunulmuştur. 

YOLDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ.
 
Ülkemiz ciddi bir salgın tehditi altındayken, günaşırı vaka ve ölüm haberlerinin içimizi yaktığı şu zorlu günlerde CHP Gaziantep üyesi 3 yol arkadaşımızın hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde gözaltına alınarak ev hapsi ile düşünce, yaşam özgürlüklerinin kısıtlanmasını büyük bir kaygı ile izliyor ve kınıyoruz!
 
Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz için Kuvvetler ayrılığı ilkesinin önemini her geçen gün vatandaşımız daha iyi anlamakta. 
Yürütmenin verdiği bir karara vatandaş eleştiri geliştirdiği anda yürütmenin başı bir anda yargının temel figürü haline geliyor ve düşünceler kısıtlandırılıyorsa burada faşizmin canlandığını söylemek işten bile değil. 
 
Geçtiğimiz şu zorlu süreçte bizler daha fazla samimiyet, daha fazla çözüm yolu beklerken gördüğümüz tablo yaşadığımız tablo kadar içimizi yakmakta. 
Siyasi kaygılarınızı bir tarafa atarak vatandaşın can kaygısıyla yürekten ilgilenmeye davet ediyoruz. 
 
Şuanda ev hapsinde bulunan hukuksuz yere yargılanan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmekle beraber hukukun üstünlüğünü mümkün kılana dek mücadelemizin devam edeceğini bildirir saygılarımızı sunarız. 
 
Mehmet Coşkun Atalamış       Zeki Gürsel                              Hayri Sucu
CHP Ş.Kamil İlçe Başkanı        CHP Ş.Bey İlçe Başkanı        CHP Gaziantep İl Başkanı 
 
İrfan Kaplan                                 Bayram Yılmazkaya
CHP Gaziantep Milletvekili        CHP Gaziantep Milletvekili 
 
gaziantephaberler.com
5.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz