Gaziantep CHP Bir Alem Doğrusu: Şimdi de adaylıkları düştü

Gaziantep CHP Bir Alem Doğrusu: Şimdi de adaylıkları düştü

Gaziantep CHP Bir Alem Doğrusu: Şimdi de adaylıkları düştü

Gaziantep CHP'de ilginç gelişmeler yaşanıyor...CHP Genel Merkezi’nin meclis üyelerini atama ile belirleme kararını değerlendiren görüştüğümüz CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, “Meclis üyesi aday adayları ile daha önce bir araya geldik. Burada atama ve kontenjana karşı olunduğu konusunda karar alındı. Böyle bir durumda adaylıktan çekilineceğine dair bir tutanak hazırlanarak imzalandı.

Geçen hafta Gaziantep'te  ilçe yöneticileri olmadan, aday adaylarının bir toplantı daha yapması organize edildi. Burada bizler yokken de aynı karar çıktı. Aday adayları, delege ile seçim istediklerini, atama veya kontenjan halinde adaylıktan çekileceklerini imza altına aldılar. Bize sundukları tutanağı da, biz Genel Merkez’e ve İl Başkanlığı’na teslim ettik.”dedi.

YENİDEN BAŞVURU YAPMALILAR

Tutanakta bahsedilen şartların gerçekleştiğini belirten Yılmaz, “ Genel Merkez’in atama kararının ardından aday adaylarının tutanağı gerçeklemiş oldu. Atama halinde istifa edeceğini söyleyen aday adaylarının adaylıkları düştü. Bu şartlarda atama için aday olmak isteyenler, 5 Ocak Cumartesi gününe kadar yeniden başvuru yapmak zorundalar.” dedi.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIKLARINA ODAKLANDIK

İlçe yönetimi olarak şu anda belediye başkan adayına odaklandıklarını belirten Yılmaz, “ Meclis üyeleri bundan sonra kendi kararlarını verecek. Biz yönetim olarak artık başkan adaylığına odaklanmamız gerekiyor. Mevcut 5 başkan aday adayımız var. Önce ilçemizdeki muhtarlarla bir araya gelerek, onların adaylarımızla ilgili görüşlerini alacağız.

Ardından daha önceden belirlediğimiz STK temsilcilerinden adaylarımızla ilgili görüş alacağız. Genel Merkez’in ön seçim tarihi olarak belirlediği 12-13 Ocak’tan önce başkan adayları ile ilgili raporumuzu hazırlayıp Genel Merkez’e sunmalıyız. Biz de şimdi bu konuda planlarımızı yapıyoruz.”dedi.

(S. ÖZTÜRK)

2.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz