Fatma Şahin , Gaziantep'teki Bisikletli Bu Kadınları Görmüyor mu Acaba?

Fatma Şahin , Gaziantep'teki Bisikletli Bu Kadınları Görmüyor mu Acaba?

Fatma Şahin , Gaziantep'teki Bisikletli Bu Kadınları Görmüyor mu Acaba?

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2011'de kuruldu, ilk bakan  şu anda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olan Fatma Şahin olmuştu. Şahin, bakanken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmuş ve seçimi kazanarak kentte bir ilke imza atmıştı.

Belediye çalışanlarına toplu sözleşmede bisiklet ve sigara ölçüsü getiren Fatma Şahin , geçen hafta yapılan bir etkinliği ise sanki hiç duymamıştı.

Gaziantep’te kadınlar, İstanbul Sözleşmesi'nin feshi kararına karşı dövizler ve mor balonlarla süsledikleri bisikletleriyle pedal çevirip basın açıklaması düzenledi.

Tütüncüler Parkı'ndan yola çıkan kadınlar, Demokrasi Meydanı’nda düzenledikleri açıklamada "aileyi koruma" adı altında sözleşmenin feshini meşrulaştırılmaya çalışılan girişimin asıl amacının erkek egemen sistemi güçlendirmek olduğunu dile getirdiler.

"İstanbul Sözleşmesi'ni bir gece yarısı ortadan kaldırmak isteyenler hayatlarımıza kast etmek, bizi olan bitene seyirci kılmak istiyor" diyen kadınlar, "İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmek isteyenlerin, erkek-devlet şiddeti ve çocuk istismarını 'tolere edilebilir' görenlerin, yaşamlarımızı bir sözlerine bağlı zannedenlerin karşısında haklarımızı ve hayatlarımızı savunuyoruz" diye seslendiler.

"Peki Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu kadınları tanıyor mu acaba" demeden edemeyeceğiz.

Antepli kadınlar bisikletlerini İstanbul Sözleşmesi için sürdü

16.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz