Eğer,  Ağlayacaksanız Bu Haberi Okumayınız

Eğer, Ağlayacaksanız Bu Haberi Okumayınız

Eğer, Ağlayacaksanız Bu Haberi Okumayınız

Gözaltındaki annesi Gönül Aslan ile birlikte eve gitmek için sabah saatlerine kadar Diyarbakır Adliyesi’nde bekleyen 3 yaşındaki Dilgeş, tutuklama kararının ardından annesiyle birlikte cezaevine konuldu. 
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı bir soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Gönül Aslan, 11 kişi ile birlikte “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı.  
 
DİLGEŞ’İN TEK İSTEĞİ EVE GİTMEKTİ
 
Rosa Kadın Derneği hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Aslan, dün öğleden sonra saat 15.00’da adliyeye sevk edildi. Aslan, tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Aslan’ın ifade işlemlerinin iftardan sonraya bırakılması üzerine 3 yaşındaki oğlu Dilgeş iftardan sonra saat 20.00’da adliyeye geldi. 
 
Sabah saat 05.00’a kadar bekleyen Dilgeş’in tek isteği annesiyle birlikte eve gitmekti. Ancak, Dilgeç'in bu isteği gerçekleşmedi. Dilgeş'in annesi Rosa Kadın Derneği üyesi olması ve HDP’nin düzenlediği eylem ve etkinliklere katılması gerekçeleriyle tutuklandı. Dilgeş de annesiyle birlikte Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürüldü. 
 
Eşi yurt dışında olan 3 çocuk annesi Aslan’ın bir çocuğunun böbrek hastalığı bulunduğu öğrenildi.
25.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz