CHP'li Av. Önder Alkurt'dan Gaziantep İl Başkanlığı Açıklaması

CHP'li Av. Önder Alkurt'dan Gaziantep İl Başkanlığı Açıklaması

CHP Gaziantep il başkanı netlik kazandı gibi

CHP Genel Merkezi'nin  Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve il yönetimini görevden alması ile adı il başkanlığı için geçen Avukat Önder Alkurt ilginç açıklamalar yaptı. Av. Alkurt " Siyaset- Hukuk" ikilimine son noktayı koydu.

CHP Gaziantep İl Başkanlığı için adı hep ön planda olan Av. Önder Alkurt, CHP Genel Merkezi ile yaptığı görüşmeyi, gaziantephaberler.com'dan Atilla Karaduman'a değerlendirdi.

Karaduman'ın soruları üzerine Alkurt, " CHP Genel Merkezi ile görüştüm. Bana teklifte bulundular. onlara yanıtım, şu anda hukuksal mücadele, siyasal mücadeleden daha önemlidir. Zira şu anda elimizde bakmamız gereken 300-400 dosya var." şeklinde oldu. Bu gerçekten böyle. İnsanlar bize güvenerek savunman olmamızı istemişler. Bunları gözardı edemezdim. İl Başkanlığı görevini kabul etseydim, bu dosyaları bırakmam gerekirdi. Onun için CHP Gaziantep İl Başkanlığı görevini kabul etmedim.

İL BAŞKANI KİM OLACAK

Atilla Karaduman'ın " Peki kim CHP Gaziantep İl Başkanı olacak" sorusunu ise Alkurt, " Şu anda Melih Meriç Uçakla Ankaraya hareket etti. İl Başkanlığı görevi için " dedi.

gaziantephaberler.com

4.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz