Cahit Berkay: Kaz Dağlarını görünce ağladım. Bu mücadele bitmeyecek.

Cahit Berkay: Kaz Dağlarını görünce ağladım. Bu mücadele bitmeyecek.

Berkay, Atilla Karaduman'ın sorularını yanıtladı

Kaz Dağları'nda ağaç kesimlerine karşın 10 binlerin katıldığı protesto ile " Su ve Vicdan Nöbeti' ne katılan ünlü sanatçı Cahit Berkay burada verdiği konser sonrası www.gaziantephaberler.com

'un sorularını yanıtladı.

Gazeteci Atilla Karaduman'a " Kaz Dağlarındaki felaketi görünce gözyaşlarımı tutamayarak ağladım. Bu nasıl yapılır." dedi.

"Dünyaya aynı pencereden bakanlarız biz." diyen Berkay, " Bu mücadele devam edecek. Konserlerimizle nöbetlerimizle sürece destek vermeye devam edeceğiz" dedi.

Zeytinli Caz Festivali'nde çok sayıda sanatçıyla birlikte sahne alacağını da belirten Cahit Berkay, " Kaz Dağlarındaki felaketi her platformda dile getireceğiz" diye konuştu.

Atilla Karaduman'ın " Kaz Dağları  protestosunu 2. Gezi olarak değerlendirenler var. Buna katılıyor musunuz" sorusunu yanıtlayan Berkay, " Gezi Eylemlerinin atmosferi başkaydı ve daha çok gençlerin katılımı söz konusuydu. Ama gördük ki burada 7 den 70 e herkes var. Bu katliama " Dur" diyeceğiz"

Midilli Adası'nın tam karşısındaki Sokak Ağzı körfezinde ekibi ile birlikte olan Berkay son olarak " Mücadelemiz devam edecek" dedi.

Fotoğraf: Oktay Kartal

10.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz