Bebekli aile buluşmaları’nın altıncı durağı Gaziantep oldu

Bebekli aile buluşmaları’nın altıncı durağı Gaziantep oldu

Bebekli aile buluşmaları’nın altıncı durağı Gaziantep oldu

Bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin öneminin konuşulduğu söyleşilerde, Aile çocuk yazarı Ömür Kurt sordu, Uzman Doktor Ender Saraç yanıtladı.

Bebelac Çocuk Devam Sütleri’nin gerçekleştirdiği ‘Bebekli AileBuluşmaları’nın altıncısı Gaziantep’tedüzenlendi.Gaziantep Çetin Emeç Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerde;Uzman Doktor Ender Saraç, Aile Çocuk Yazarı Ömür Kurtmoderatörlüğünde, bebeklerinbilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini aktardı.

 

Panellerde konuşan Uzman Doktor Ender Saraç, bebek beslenmesinin anne karnında başladığını ve bebeğin 2 yaşına kadar aldığı gıdalar ile gösterdiği gelişimin tüm hayatını şekillendirdiğine dikkat çekti. Ailelerin sadece bebeklerinin boy ve kilosuna odaklanmamasını; bunun yanında “görünmeyen sağlığı” yani bebeğin hızlı öğrenmesini, kavrama yeteneğini, çevresini anlaması ve sosyalleşmesini sağlayan bilişselgelişimine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Bebeklerin sağlıklı gelişimi için başta demir olmak üzere, A, B12, C, D vitaminleri, folik asit, prebiyotik bileşenler ve kalsiyum gibi mineralleri alması gerektiğini belirten Uzman Doktor Ender Saraç “Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için anne sütü son derece önemli, sütünüz yeterli değilse devam sütü en doğru seçenek” dedi.

 

Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu ise kendi annelik yolculuğunu ve deneyimleriniannelerle paylaştı.Aydoğdu,bebek beslenmesi ürünlerinin kalitesine dikkat çekerken Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak Avrupa Kalite Standartları’na göre 90 farklı kalite testinden geçerek üretilen ve hiçbir koruyucu madde içermeyen devam sütleriyle 20 yılı aşkın süredir tüm annelerin yanında olduklarını vurguladı.

 

Panellerin sonunda konuşmacılarailelerin sorularını da yanıtlayarak, tüm katılımcılara Aile Çocuk Yazarı Ömür Kurt editörlüğünde yayımlanan “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” hediye edildi.Bebelac Çocuk Devam Sütleri’nin hayata geçirdiği “Bebekli Aile Buluşmaları” kapsamında yıl boyunca 10 şehirdeanneler ile alanının uzman isimleri bir araya geliyor.

 

5.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz