Bahçeli'nin  ölüm tehditlerine Erkan Baş’tan yanıt: Ölmekse sizinle kapışarak ölürüz

Bahçeli'nin ölüm tehditlerine Erkan Baş’tan yanıt: Ölmekse sizinle kapışarak ölürüz

Onların millet dedikleri, silah temin ettikleri cihatçı katillerdir. Onların devlet dedikleri, Mehmet Ağar’dır, Korkut Eken’dir, çetelerdir, cemaatlerdir, patronlardır.'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin TİP Milletvekili Ahmet Şık'ı açıkça ölümle tehdit etmesine sert tepki gösteren TİP Genel Başkanı Erkan Baş, "Ölmekse sizinle kapışarak ölürüz" diye seslendi. Suç örgütü liderinin itirafları karşısında yargının sessizliğini ve iktidarın tavırlarını eleştiren Baş, "Yargıyı ele geçirmişsiniz, mutlusunuz. Ama korkun, sizin ve küçük ortağı olduğunuz iktidarınızın iddianamesini halk yazıyor" dedi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, partisinin Meclis'te düzenlenen haftalık basın toplantısında gündemdeki gelişmelere ilişkin konuştu. Baş'ın gündeminde devlet-mafya-siyaset ilişkilerinin yanı sıra MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Ahmet Şık'ı ölümle tehdit etmesi vardı.

"Günlerdir, milyonlarca insan doğrudan o sürecin bir parçası olan bir kişinin ağzından işlenen suçları dinliyor, izliyor, açıklamalar üzerine yapılan haberlerle yaşananların arkasındaki gerçekler bir kez daha ve bütün ayrıntılarıyla açığa çıkıyor" diyen Baş, "Sözde siyasetçiler görevlerine devam ediyor. Milyonlarca liralık vurgunları yapanlar, dünyanın çeşitli ülkelerine kaçmış orada hayatlarını sürdürüyorlar siyasetçiler hala görevlerinin başında. Bazıları ise vatan-millet-din edebiyatı yaparak, küfürler hakaretler ve tehditlerle kendilerini savunmaya çalışıyor" şeklinde konuştu.

9.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz