Ankara'da Köpek Katliamı... Mahallede Bekleyiş Başladı

Ankara'da Köpek Katliamı... Mahallede Bekleyiş Başladı

Vatandaşlar isyan etti..Ankara'da Köpek Katliamı... Mahallede Bekleyiş Başladı. Hayvan katilleri yakalandı

Ankara'nın Batıkent Turgut Özal Mahallesi'nde, kimliği belirsiz kişiler sokak köpeklerini zehirleyerek öldürdü. Zehirlenen köpeklerden 8'i öldü 5'i ise klinikte tedavi altına alındı. Ancak sosyal medyadaki bazı paylaşımlarda ölen köpek sayısının 25 olduğu ve köpeklere zehirli yiyecek verenlerin araçlarının plakası da yazıldı.

Sosyal medyada gündeme gelen olayda, çok sayıda mahalleli ve hayvanseverler sokağa dökülerek tepki gösterdi.

Çok sayıda hayvan koruma derneği yetkilileri ile hayvanseverler bölgeye gitti. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Olaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın vahşetin ortaya çıkartılması için zabıtayı görevlendirdiği belirlendi.

Ostim Karakolu'na giden vatandaşlara hayvan katillerinin yakalandığı bilgisi verildi.

İŞTE KATLİAM FOTOĞRAFLARI

Bu arada direnişteyiz.org haberi şöyle duyurdu

Ankara Batıkent Turgut Özal Mahallesinde 2263 sokak atakent civarında 25e yakın köpek, beyaz transit 41 plakalı araçtan atılan tavuk etleri ile zehirlediği söyleniyor .

Olay yerine Yenimahalle Belediyesi, mahalle muhtarı, hayvanları koruma derneği başkanı ve üyeleri, tarım ve köyişleri yetkilileri, birçok polis ve halk geldi. Afadtan istenen yardıma rağmen ışığımız yok diye gelmemişler. 8 canımız ölü, 7 canımız klinikte, 10 civarı canımız da kayıptır. Şuan hayvanseverler yetkililerden biran önce yasanın çıkmasını ve hapis cezası verilmesini istiyorlar. Mahalleli bekleyişe devam ediyor…

10.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Siz kendinizi insan mı sanıyorsunuz Adı yaratıklar
Gündoğdu10 Nis 2019 00:59:10