Altın Bilezik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Altın Bilezik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Altın Bilezik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Altın bilezik modelleri kadınların favori aksesuarları arasındadır. Fakat altın bilezik alırken bazı özel detaylara dikkat edilmelidir. Karar verme sürecinde ve araştırma kısmında doğru karar verebilmek için aceleci davranmamalısınız.

 

İşçilik Detayları

 

İşçilik ayrıntısı, tüm takı modellerinde olduğu gibi altın bileziklerde de önemlidir. Bir altın bilezik alırken öncelikle hangi amaç ile bu mücevhere sahip olmak istediğinizi belirlemelisiniz. Eğer bilezik modelini ileriye dönük özel bir yatırım yapmak amacıyla satın almak istiyorsanız işçiliğe dikkat etmelisiniz.

 

Ayar Faktörü

 

Altın bilezik modelleri arasında 14 ayar ve 22  ayar olan modeller büyük bir ilgi görür 22 ayar altın bilezik modelleri genel olarak yatırımlık olarak tasarlanır. Bu sebeple, model seçenekleri pek fazla geniş değildir. Fakat 22 ayar bilezik modellerinde kullanılan altın oranları %91.6 olduğu için ileriye dönük yatırımlar için uygundur.

 

Kullanım amaçlı olarak satın alınan bilezikler arasında 14 ayar seçenekleri vardır. Fakat iki türü de istediğiniz şekilde kullanabilmeniz mümkündür. 14 ayar bilezikte iç kısımlarda 585, 22 ayar bileziğin iç bölgesinde ise 916 sayılarını görebilirsiniz. Bu bölümlere bakarak altın bileziğin 14 ayar mı yoksa 22 ayar mı olduğunu tespit edebilirsiniz.

 

Ölçüler

 

Bazı kadınların bilekleri daha kalınken, bazılarının daha incedir. Bu sebeple, herkesin aynı genişlikte bilezik satın alabilmesi mümkün değildir. Ölçünüze ortalama 2.5 cm’lik bir ek yapmanız doğru olabilir. Bileziği takacağınız zaman ellerinizden geçirme kısmını da ön planda tutmanız gerekir. Altın bilezik modelleri ortalama 17 cm ile 18 cm baz alınarak ölçülür.

 

Stil

 

Teknik ayrıntılar dışında kendi tarzınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Giyim stilinize uyum sağlayabilecek birçok farklı altın bilezik modeli bulabilmeniz mümkündür. Klasik, spor veya alternatif tarzlar ile beraber kullanılabilecek altın bilezikler arasında ufak farklılıklar olabilir.

 

Altın bilezik fiyatları arasında farklı fiyat seçenekleri de bulabilirsiniz. Fiyatlandırmalar tercih edeceğiniz marka ve ürünün teknik özelliklerine göre değişir. Mücevher koleksiyonunuza ekleyeceğiniz altın bilezikleri uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsanız seçim sırasında bu ayrıntıları sizler de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

21.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz