ORGANİZE DEVLET TERÖRÜ NEDİR?

Emrah AKGÜN

ORGANİZE DEVLET TERÖRÜ NEDİR?

Şimdi birlikte Gladyo’yu teşhis edeceğiz…

Öldürüyorlar, yaralıyorlar, kör bırakıyorlar, işkence ediyorlar, taciz ediyorlar, palalı sopalı timler organize ediyorlar sonra failleri gizliyorlar.


Kamera görüntüleri siliniyor, deliller yok ediliyor, suç işleyenler korumaya alınıyor, yurt dışına kaçırılıyor.


Şimdi gördünüz mü, örgütü? Gördünüz mü, terörü? Devlet kendi terör örgütünü nasıl kurar anladınız mı? Galdyo’yu fark ettiniz mi?


93 senesinde Uğur Mumcu öldürüldüğünde daha dünyada değildi belki de o polis memuru. Doğdu, büyüdü polis oldu Ankara’da Ethem’i öldürdü.


Peki, ne oldu? Uğur Mumcu’yu öldüreni saklayan devlet, Ethem’i öldüreni de korumaya aldı. Ali’yi öldüreni gizledi. Abdullah için bir “gripten öldü” demedikleri kaldı. Oysa yakın mesafeden Akrep denilen araçtan ateş edilerek, başından vurulup öldürüldü.


Bu size bir şey anlatmıyor mu? Derdi neydi, neden öldürüldü Mumcu? Derdi neydi, neden öldürüldü Ethem, Apocan, Mehmet, Ali?


Bu size anlatmıyor mu kontrgerilla nedir? Anlatmıyor mu, Gladyo nedir? Kim için çalışır? Kim örgütler ve oluşturur?


Şimdi anladın mı, içeride Ergenekon yalanıyla tutulanların bu işlerle bir alakası olamayacağını?


Bir polis memurunu haydi onu da geçtim palalı bir sapığı bile teslim etmemek için türlü numaralar çeviren sistem, akıl takımı olduğu iddia edilen insanları ele verir miydi? Küçük bir dükkan bile yetişmiş elemanını kaybetmek istemezken!!


Gladyo her zaman iktidardadır. Onun muhalefette işi olmaz. Muhalefetle uğraşıyorsa eğer, bir sahte krizle yakın zamanda iktidara taşıyacak demektir.


O zaman nasıl oluyor da, her dönemin adamı olanlar dışarıda ve suçlayan, her dönemin muhalefeti olan insanlar içeride ve suçlanan?


Öyleyse suçlu kim, suçlanan kim? Gladyo ne, iktidar ne? Katiller nasıl yetiştiriliyor? Gencecik polisler bu halkın evlatlarını öldürdükten sonra, nasıl bir anlayışla “her şey vatan için” diye slogan atabiliyor?


O polislerin çoğu 80’de dünyada değillerdi, 90’lı yıllarda emekliyorlardı. 11 yıllık AKP iktidarı zamanında yetiştiler, eğitildiler ve devlet üniformasını üstlerine geçirdiler.


Bunlar size bir şey anlatmıyor mu? Olay münferit değildir. Binlerce genç polis, binlerce insanı başlarına nişan alarak ya kör etti, ya öldürdü, ya da ağır yaraladı.


Konunun özü: Gladyo elli yıldır iktidardadır ve kendi katillerini yetiştirmektedir. Ve elli yıldır bizler emperyalizme karşı mücadele ettiğimiz için öldürülüyoruz, zindanlara atılıyoruz…


Bunlar CİA’nın “oğlanları”dırlar. Aşağıdaki tetikçileri kastetmiyorum, iktidarı kastediyorum. Hani şu 1980 ihtilali olduğunda Paul Henze’ye “your boys have done it” (senin oğlanlar işi yaptı) diye haber verilmişti ya, hah o oğlanlardan bahsediyorum işte…


Sahi polise emri kim vermişti? O “oğlanlar” bugün hala iş başında...


Hala anlamadınız mı?


Emrah Akgün

16.07.2013 (Emrah AKGÜN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

HULUSİ AKAR İSTİFA ETMELİDİR.

SİYASET ÜSTÜ EGO! Politik travma

ASELSAN İNTİHARLARINDA YALAN MI VAR?

Şehir Savaşları...

SUUD UÇAKLARINDA NE YÜKLÜ?

KILIÇDAROĞLU KURNAZLIĞI

TSK, DÜNYANIN EN ZOR SAVAŞINI VERİYOR

ÇOCUK ÖLDÜRTME SANATI

AKLI OLANA YAZILAR: HENDEKLERİN ARKA YÜZÜ