Yine Hatipoğlu Yine Gaziantep...

Yine Hatipoğlu Yine Gaziantep...

Yine Hatipoğlu Yine Gaziantep...

Nihat Hatipoğlu ve Gaziantep Türkiye gündeminde kalmayı sürdürüyor. Sosyal medyada Hatipoğlu ve Gaziantep'le  ile ilgili olarak neredeyse binlerce paylaşım yapılıyor.

İşte onlardan son örnek:

Rektörün Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanması resmi gazetede yayımlandı. Altı üniversite yeni rektör alacak.


Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Gaziantep Üniversitesi Rektörü olarak atandı. Hatipoğlu ayrıca hükümet odaklı Sabah gazetesi için de yazılar yazıyor.


600.000 lira ödeme


Hatipoğlu düzenli olarak Ramazan ayında televizyon görüntülerinden aldığı yüksek maaşlarından dolayı düzenli olarak eleştiri almaktadır. 2017'de aylık 600.000 Türk Lirası (99.000 Euro) ücret aldı.


2014'te ücretinin yüksek olduğunu söylemek için şunları yaptı:


"Ankara'da sıradan bir dairede yaşıyoruz. Bunu meraklı için söylüyorum. Beş katlı bir binanın üçüncü katında yaşıyorum. Evimiz için yüzme havuzumuz yok. Güzel bir otopark var. Ölen akrabam en üst katta yaşadı. Kardeşim katımızda yaşıyor. Kiracılar diğer katta yaşıyor. Yirmi yıldır aynı dairede yaşıyorum. "


Ancak, Habertürk gazeteci Mustafa Doğan, ilahiyatçıların yüksek maaşına ilişkin olarak başka bir cevap bulmuş:


“Gerekli olan iş dışında gelir elde etmek yasaktır. İmamlar ve ilahiyatçılar işten para kazanabilirler çünkü yaşamları boyunca meşguller. Ancak, TV programlarının ücretleri uygun değildir. İnancımızı başkalarına söylemek, her Müslüman'ın görevidir. Bunun için para ya da tazminat talep edemezsiniz. Bu konuda Hz. Muhammed'in bir hadisi de var. "

20.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Size ne adamın veya hocaların ne aldığından? Dansöz, dizi oyuncusu, futbolcu, haber spikeri trilyonlar alır gıkınız çıkmaz.. hocalar dilensinmi.
Adil21 Oca 2019 02:18:33