Valilikten LGBT Yürüyüşüne İzin Yok

Valilikten LGBT Yürüyüşüne İzin Yok

Valilik; sitesinde yer alan açıklamayla 19 Haziran Trans Onur Yürüyüşü ve 26 Haziran LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne “izin verilmeyeceğini” söyledi.

KAOSGL sitesinde  konuyla ilgili şu bilgi yer aldı.İstanbul Valiliği, 19 Haziran Trans Onur Yürüyüşü ve 26 Haziran LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne ilişkin açıklama yayınladı. Valiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bazı basın organları, internet siteleri ve sosyal medyada, LGBT üyeleri tarafından 19-26 Haziran 2016 tarihlerinde Taksim’de düzenleyecekleri bir yürüyüşe çağrı yapıldığı anlaşılmaktadır.

“Valiliğimizce, başta katılımcılar olmak üzere vatandaşlarımızın güvenliği ve kamu düzeni gözetilerek anılan günlerde bu yönde bir toplantı ve gösteri yürüyüşü tertip edilmesine izin verilmeyecektir. Bu tür etkinliklerin nerelerde yapılabileceği de, yasa gereği önceden ilan edilmiştir. Değerli İstanbullu hemşehrilerimizin bu tür çağrılara itibar etmemelerini, Güvenlik Güçlerinin bu yönde yapacağı uyarılara riayet ederek yardımcı olmalarını rica eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

17.06.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz