SV Genç Osman Almanya’da Emin Adımlarla İlerliyor

SV Genç Osman Almanya’da Emin Adımlarla İlerliyor

SV Genç Osman Almanya’da Emin Adımlarla İlerliyor

2007 yılında Gaziantepli iş adamı Mustafa Palabıyık tarafından kurulan SV Genç Osman, genç ve yetenekli kadrosuyla Almanya’da top koşturmaya devam ediyor. Korona günlerinde ara verilen Alman liglerinde, Genç Osman futbol kulübünün yeni dönemdeki performansı merakla bekleniyor.

Almanya’da Landesliga olarak adlandırılan bölgesel ligde faaliyetlerini sürdüren takımın teknik direktörü ise İlyas başol. Başarılı teknik adam takımın kadrosunda gençleri çok önemsiyor. Takımın as kadrosunu incelediğimizde yaş ortalamasının 23 olduğunu görüyoruz.

SV Genç Osman sosyal medya ve resmi web sitesi nde yapılan açıklamaya göre dernek faaliyetleri haziran başında yeniden hareketlendirilecek. Bu derneğe bağlı çeşitli yaş ortalamasına sahip birden fazla takım bulunuyor,Avrupa’da yaşayan Türkler için güzel bir futbol ortamı sağlayan SV Genç Osman’da yeni dönemde yapılacak oyuncu değişikliklerini de merakla bekliyoruz.

Kulübün resmi internet sitesinden edindiğimiz bilgilere göre kurucu ve 2 yıl öncesine kadar kulüp başkanlığını yürüten Mustafa Palabıyık, kulübü Almanya’da yaşayan Türk ve Alman gençlerine sporu sevdirmek için kurmuş. 2007 yılında kurulan kulüp şuan Landesliga’da ve 6.sırada bulunuyor.

 

17.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz