Şehit sayısı 11' e Yükseldi. Askerlerden  biri Gaziantepli

Şehit sayısı 11' e Yükseldi. Askerlerden biri Gaziantepli

Şehit sayısı 11' e Yükseldi. Askerlerden biri Gaziantepli

TSK'dan gelen arka arkaya yapılan açıklamalarda, 5 askerin şehit olduğu, 9 askerin de yaralandığı duyuruldu. Helikopterin düşürülmesiyle hayatını kaybeden 2 askerle birlikte şehit sayısı 11'e e yükseldi. Şehit askerlerden biri Gaziantep'in İstiklal Mahallesin'de oturan Enes Sarıaslan.

TSK :  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Akşam saatlerinde TSK'den yapılan açıklamada PYD ile yaşanan çatışmada 7 askerin şehit olduğu, 9 askerin yaralandığı açıklandı. Şehit askerlerden birinin Gaziantepli olduğu öğrenildi.Gaziantepli şehit askerin Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan olduğu belirlandi.

 

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”

10.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz