Polisin boş dövize bile tahammülü yok.

Polisin boş dövize bile tahammülü yok.

Polis boş dövizi yırttı

OHAL ve KHK'lere karşı her Cumartesi Sakarya Caddesi'nde eylemini sürdüren Cemal Yıldırım'a polis müdahale etti. Polisin, Yıldırım'ın elinde tuttuğu ve üzerinde hiç bir şey yazmayan dövizine müdahale etmesi ilginç görüntülere neden oldu.

Boş bir döviz açarak oturma eylemine başlayan Yıldırım, polisin engellemesi ile karşılaştı. Yıldırım'a döviz açmadan oturabileceğini söyleyen polis, Ankara Valiliği'nin eylem yasağı gerekçesini sunarak, boş dövizi yırttı. 

Cemal Yıldırım, Seyri Sokak'ta yaptığı paylaşımda "Bugun eylemime mor boş kagitla ciktim. Mor kadine ve cocuga yonelik siddeti, cinayetleri ve tecavuzu, bos kagit da 'OHAL kaldirilsin, KHK'ler iptal edilsin, kahrolsun faşizm yaşasın ozgurluk'yaziyordu. Biz kazanacagiz." dedi.


Her Cumartesi saat 14.00'da Sakarya Caddesi'nde #OHAL ve #KHK'lere karşı "isimi geri istiyorum" eylemini sürdüren ihraç kamu emekçisi direnişçi #CemalYıldırım bu hafta OHAL değil özgürlük! Şiarıyla eylemini gerçekleştirdi. Boş döviz açan Cemal Yıldırım'ın dövizine polis el koydu.

19.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz