Perinçek Açıklaması Şamil Tayyar'ı Yerinden Etti

Perinçek Açıklaması Şamil Tayyar'ı Yerinden Etti

ŞAMİL TAYYAR GÖREVİNDEN AYRILDI

AKP eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, yaklaşık bir ay önce atandığı AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı görevini bıraktığını duyurdu. İstifaya ,Tayyar'ın Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'le ilgili olarak yaptığı açıklamanın neden olduğu siyasi kulislerde konuşuluyor.

Şamil Tayyar, aldığı kararı AKP Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal ile yaptığı görüşme sonrası sosyal medya hesabından paylaştı. Şamil Tayyar, “Birlikte görev yaptığım Tanıtım ve Medya Başkanımız Mahir Ünal’la istişare sonucunda ‘yardımcılık’ görevinden ayrıldım. Nasip olursa mesleğime dönüyorum. Aktif siyaseti bırakıyorum. Bize güvenen tüm dostlara sevgi ve muhabbetle” diye yazdı.

 

PERİNÇEK’LE TARTIŞMA YAŞAMIŞTI

Şamil Tayyar son olarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’le tartışma yaşamıştı. Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Perinçek’i hedef alarak, “Haddinizi bileceksiniz” ifadelerini kullanmıştı.

“Cumhurbaşkanımıza ‘İslamcı Kemalist’ diye rol biçen, AK Parti’nin akıl danesiymiş gibi rol çalan Perinçek ve avanesini uyarayım.

Sadece FETÖ karşıtlığı sizi değerli kılmaz, ilave meziyetlere ihtiyaç var.

1/Haddinizi bileceksiniz.

2/Darbe seçmeyeceksiniz.

3/Milli olacaksınız.”

www.gaziantephaberler.com sitesi olarak Tayyar'ın o açıklamasına "Gaziantep doğumlu olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e, yine Gaziantep doğumlu olan AKP'li  hemşerisi Şamil Tayyar'dan çok sert tepki geldi." girizgahı yapmıştık.

O HABERİ OKUMAK İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

http://gaziantephaberler.com/haber/akpden-perinceke-cok-sert-sozler-haddini-bil-haberi-47940.html

İŞTE ŞAMİL TAYYAR'IN TWİTTERDEN PAYLAŞTIĞI O AÇIKLAMASI

8.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz