Mustafa Yılmaz: Gaziantep Adayı Halka Sorulmalı

Mustafa Yılmaz: Gaziantep Adayı Halka Sorulmalı

Mustafa Yılmaz: Gaziantep Adayı Halka Sorulmalı

Gaziantep’te belediye başkan adaylarını henüz belirlemeyen CHP’de, eski Bakan Mustafa Yılmaz, “ Sağlıklı sonuç alınması için halktan görüş alınmalıdır. Halkın kararı ile belirlenen adaylar, başrıya ulaşır.” dedi.

CHP’de Gaziantep belediye başkan adayları henüz belirlenemezken, çok sayıda isim ise kamuoyunda konuşuluyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sadece M.Sait Köse’nin resmi başvuru yaptığı CHP’de Celal Doğan, Mustafa Yılmaz, Abdulkadir Ateş ve Ali Peri’nin de isimleri başkanlık için kamuoyunda konuşuluyor.

ANKET ÇALIŞMASI YAPILMALI

Halkın seçeceği başkan için, Gaziantepli’nin görüşünün alınması gerektiğini belirten eski Bakan Mustafa Yılmaz, “ Gaziantep’te benim de dahil olduğum, çok sayıda kişinin ismi başkanlık için konuşuluyor. Ancak bu kararın sadece il ve ilçe yöneticilerine sorularak alınması, sağlıklı bir sonuç ortaya koymaz. Mutlaka, Gaziantep genelinde bir anket çalışması ile eğilim belirlenmelidir.

Gazianteplinin seçeceği başkan adayı için, kamuoyunda kabul gören ismi belirlemek için çalışma yapılmalıdır. Partililer gibi, Gaziantep’te yaşayanların da görüşleri alınmalıdır. Yapılacak bir anket çalışmasında en doğru adayın belirleneceğine inanıyorum. Hatta ben Mustafa Yılmaz olarak, benim yarım kadar oy alan kişiye bile destek olmaya hazırım. Ancak CHP’nin adayının mutlaka halkta bir karşılığı olmalıdır. Böyle bir durumda Gaziantep’i tekrar alabiliriz.” şeklinde konuştu.

(Y.ÖZTÜRK)

6.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz