LGBTİ Onur haftası Komisyonu: İzin isteyen kim? Yasak ne ayol

LGBTİ Onur haftası Komisyonu: İzin isteyen kim? Yasak ne ayol

LGBTİ Onur haftası Komisyonu: İzin isteyen kim? Yasak ne ayol

Valiliğin yasaklama kararı sonrasında, yasak kararı hakkında konuşan LGBTİ Onur Haftası komisyon üyeleri Ebru Kırancı ve Ejder Narsap valilikten izin istemediklerini ve tehditlere rağmen yürüyüşlerin gerçekleşeceğini belirtti.

Devletin yürüyüşün sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi için güvenlik önlemi almakla yükümlü olduğunu belirten Kırancı, “Bizi her gün öldürülüyor, dayak yiyoruz. Bir gün de yaşama, çalışma ve politika hakkımız için dayak yiyelim. Ya başkaldıracağız ya da zulme boyun eğeceğiz. Ramazan ayı dolayısıyla bizden saygı bekliyorlarsa onlar da bizlerin yaşam hakkına saygılı olacak ve barışçıl yürüyüşümüze izin verecekler. Devlet bizi korumak zorunda” diye konuştu.

‘Onlara rağmen yürüyeceğiz’

Sosyal medyadan çok sayıda tehdit aldıklarını aktaran Narsap, LGBTİ derneklerine yönelik olası saldırılardan endişe ettiklerini kaydetti.

Narsap şöyle devam etti: “Biz bu saldırılara karşı sokağa çıkmazsak hiçbir zaman çıkamayacağız. Yolda gördükleri bir geyi bir transı çok rahat katledebilecekler. Ama bizler son bir haftadır bize karşı oluşturulan bu saldırı konseptini ve ablukayı dağıtacak güçteyiz. Tehditler umrumuzda değil, onlara rağmen yürüyeceğiz.”

Alperen Ocakları’ndan her yıl benzer tehditler aldıklarını söyleyen Narsap, “Maraş’tan ve Çorum’dan biliyoruz ki devlet kendi yapamadığını bunlara yaptırıyor” diye konuştu. (Evrensel)

17.06.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz