Korona. İşte Gaziantep'teki Son Durum

Korona. İşte Gaziantep'teki Son Durum

Korona. İşte Gaziantep'teki Son Durum

Gaziantep’te toplam Koronavirüs hastası 71’e yükseldi. Bu sayının içinde 13 sağlıkçı bulunuyor. Hastalardan 6’sı Nizip’te iken İslahiye’de de bugün bir kişinin test sonucu pozitif çıktı.

Gaziantep’te günlük test sayısının da 180 olduğu öğrenilirken, Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli bir Göğüs Hastalıkları Uzmanı’nın test onucu da pozitif çıktı. Bu doktora son 10 gün içinde muayene olan hastalar tespit edilip karantinaya alındığı bilgisi alındı.
İSLAHİYELİ TIR ŞOFÖRÜ POZİTİF ÇIKTI
Gaziantep’te Koronavirüs testi pozitif çıkan hasta sayısı 71’e yükseldi. Nizip’te 3 olan pozitif hasta sayısı bugün 6’ya yükselirken, İslahiye’de de Ukrayna’dan geldiği öğrenilen bir TIR şoförünün Koronavirüs testi pozitif çıktı. Böylelikle İslahiye’de ilk Koronavirüs vakası tespit edilirken, Nizip’teki sayının yükselmesi de endişe yaratıyor.
O DOKTOR VE HASTALARI KARANTİNAYA ALINDI
Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli bir doktorun (Göğüs Hastalıkları Uzmanı) Koronavirüs testi pozitif çıktı. Doktorun biriminde görevli sağlık personelleri ve doktora son on gün içinde muayene olan ve bu doktorla temas kuran hastalar tespit edilerek karantina altına alındı.
5 SAĞLIKÇININ TEDAVİSİ SÜRÜYOR
Gaziantep İl Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı biriminde görevli başkan yardımcısı ve bir de uzmanın aralarında bulunduğu toplam 5 kişinin Koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Bu 5 kişinin de karantina altında tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. 
GÜNLÜK 180 TEST YAPILIYOR
Toplam Koronavirüs hastasının 71’e yükseldiği Gaziantep’te günlük 180 test yapılıyor. Test sonuçlarının laboratuvardan çıkan sonuçlar olarak baz alındığı rakam olarak tespit edilen 180 sayısı da Gaziantep açısından yeterli bir test sayısı olarak görülmüyor.

8.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz