Kolot Peyniri Lezzeti

Kolot Peyniri Lezzeti

Kolot Peyniri Lezzeti

Trabzon denilince akla ilk gelen lezzetlerden biri hiç şüphesiz kolot peyniridir. Türk mutfağının önemli lezzetlerinden biri olan pidenin kolot peyniri ile buluşması bambaşka bir lezzeti yaratır. Bu bakımdan bir kez tadanın tekrar tekrar tatmak isteyebileceği bir lezzet ortaya çıkar. Pide denildiğinde akla gelen pek çok önemli adres bulunmaktadır. Bu adreslerden biri ise Lider pide olarak varlık faaliyet göstermektedir.

Kolot peyniri lezzetini pide ile buluşturan Lider pide, enfes pide lezzetinin tüm müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Bu sayede pide severler için unutulmaz lezzet keşfini yaşamak mümkün hale gelmektedir.

Trabzon Pidesi İle KolotPeyniri'nin Lezzet Buluşması

Trabzon denildiğinde akla ilk gelen yöresel lezzetlerden biri kolot peyniridir. Kolot peyniri denilince ise akla ilk gelen mıhlama olmaktadır. Esasında kolot peyniri diğer peynir çeşitleri gibi tek başına tüketilen bir peynir değildir. Karadenizliler tarafından çeşitli şekillerde eritilerek tüketilen bir peynir olma özelliği taşır.

Kolot peynirinin en önemli özelliği ise belirli bir sıcaklıkta erimesidir. Tereyağıyla buluştuğunda enfes bir lezzet haline dönüşmektedir. Diğer peynir çeşitlerinin çoğu gibi soğuduğunda kaskatı hale gelmez. Bu özelliği sayesinde soğuk haldeyken de lezzetini muhafaza etmektedir.

Karadeniz'in enfes lezzetlerinden biri olan kolot peynirini Trabzon pidesi ile buluşturan adreslerden biri de Lider Pidedir. Bu bakımdan kolot peyniri lezzetini pidede deneyimlemek isteyenler için müthiş adreslerden biridir. Karadeniz'in önemli lezzetlerini tatmak isteyenlerin önemli durakları arasında bulunmaktadır.

24.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz