KESK ihraç ve sürgünleri protesto etti

KESK ihraç ve sürgünleri protesto etti

KESK ihraç ve sürgünleri protesto etti

KESK İzmir Şubeler Platformu, artan gözaltı ve tutuklamalarla birlikte kamu emekçilerinin maruz kaldıkları ihraç ve sürgünleri protesto etti. 

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İzmir Şubeler Platformu, artan gözaltı ve tutuklamalarla birlikte kamu emekçilerinin maruz kaldıkları ihraç ve sürgünleri Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yaptıkları açıklamayla protesto etti. Eylemde, “OHAL değil, acil demokrasi” yazılı pankart açılarak, “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz” sloganı atıldı. 
 
‘HUKUKSUZLUĞA İTİRAZ EDECEĞİZ’ 
 
Açıklama yapan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hasan Ali Kılıç, kamu emekçilere dönük baskıları hatırlatarak, ihraç ve sürgünlerle direngen örgütlülüklerin hedefe konulduğu günlerde umut olmak adına mücadeleyi sürdürdüklerini belirtti. Yaratılan hukuksuzluğa itiraz edeceklerini dile getiren Kılıç, iş güvencesine ve geleceklerine sahip çıktıklarını ifade etti. KESK MYK üyesi Elif Çuhadar ile birlikte onlarca demokrasi savunucusunun hala gözaltı süreçlerinin devam ettiğini belirten Kılıç, gözaltındakilerin serbest bırakılmasını istedi. 
 
'HESAP VERECEKSİNİZ'
 
Kılıç, "Bedel ödeyen, kin güden, teslim almaya çalışan bir uygulama dayatılmaktadır. Bu hukuksuz tanınmaz demokrasiyi yok sayan uygulamalarınızdan vazgeçin. Onlarca yıl emek vererek elde ettiğimiz işimizi gasp edemezsiniz. Biz kazanacağız, siz kaybedeceksiniz. Bize yarattığınız bu zulümden dolayı yargılanacak ve hesap vereceksiniz" ifadelerini kullandı.
17.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz