Kanser hastası kadına 'Cumhurbaşkanına hakaret' iddiasıyla tutuklama

Kanser hastası kadına 'Cumhurbaşkanına hakaret' iddiasıyla tutuklama

Hastalığı nedeniyle adliyede bayılan Kadın, hastaneye kaldırıldı.

Ayten Sarıkaya Kesler isimli kanser hastası yurttaş sabah saatlerinde İsviçre'den İstanbul'a geldi.

Facebook payşlaşımı nedeniyle hakkında "örgüt propandası yapmak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamalarıyla yakalama kararı bulunan Kesler, burada gözaltına alınarak, karakola götürüldü.

Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilen Kesler hakkında, kanser hastası olmasının belirtilmesine rağmen tutuklama kararı verildi.

ADLİYEDE BAYILDI
Cumhuriyet'ten Tugba Özer'in haberine göre Kesler'in avukatı Gülizar Tuncer yaptığı açıklamada şu an hastanede olduklarını ve müvekkilinin durumunun ağır olduğunu belirterek, "Kanser hastalığı metastaz yapmış durumda. İstanbul'dan aktarmalı uçakla Erzincan'a gidecekti. Ağır hasta olduğu raporlarla görülüyor olmasına rağmen hakkında tutuklama kararı verildi. Adliyede düşüp bayıldı ve yerde yatarken sorgu tutanağı imzalatılmaya çalışıldı. Tedavisi yurtdışında sürüyor kaçacak bir yeri yok. Biz şu an hastanedeyiz" dedi.

"Yerde yatarken kimse ilgilenmedi" diyen Tuncer, "Şu an hastanede ve durumu ağır olduğu için cezaevine götürülemiyor. Bu halde bir insan tutuklamabilir mi? Yarın itiraz edeceğim karara" diye konuştu.

11.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz