Kadın Mühendise Patron Dayağı...

Kadın Mühendise Patron Dayağı...

MÜHENDİSİN KOLU KIRILDI, SALDIRGAN SERBEST BIRAKILDI

Terzi Mermer’de çalışan Maden Mühendisi Canan Tosun, işvereni tarafından darp edildi, üzerine araç sürüldü ve bıçakla kovalanarak, cinsel saldırı ile tehdit edildi. Patronu tarafından kolu kırılan Canan Tosun, hastanede tedavi altına alınırken saldırgan ise serbest bırakıldı.

TMOOB tarafından yapılan yazılı açıklamada şu görüşe yer verildi:

Marmara Adası'nda bir mermer ocağında çalışan İstanbul Şube kadın üyemiz Maden Mühendisi Canan TOSUN patronu tarafından darp edilerek şiddete maruz kalmıştır.

Canan TOSUN darp raporu alarak savcılık ifadesini vermiş, ancak şiddeti uygulayan Fatih UYGUN tutuklanmak yerine serbest bırakılmıştır. 
Ülkemizde son yıllarda giderek artan ve ağırlıklı olarak kadını hedef alan şiddet ne yazık ki işyerlerine de sıçramış, işyerinde yaşanan şiddet için de "cezasızlık" uygulaması söz konusu olabilmiştir. 

TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak, üyemiz Canan TOSUN'un yanında olduğumuzun, kendisine uygulanan şiddette sorumluluğu bulunan kişilerin gereken cezayı almaları için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini istiyoruz. Toplumsal alanda artan şiddetin bir yansıması olarak değerlendirdiğimiz işyerinde yaşanan patron şiddetini kınıyor, şiddet uygulayanlara yönelik cezasızlık uygulamasının son bulmasını talep ediyoruz. 

Saygılarımızla.

14.02.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz