İLLE KAVGA DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ, YENİ ALBÜMLERLE GELİYORUZ!

İLLE KAVGA DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ, YENİ ALBÜMLERLE GELİYORUZ!

İLLE KAVGA DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ, YENİ ALBÜMLERLE GELİYORUZ!

Yeni albüm tanıtımları polis tarafından engellenen Grup Yorum bu konuda bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

24 Eylül 2017 Pazar günü yeni albümümüz ‘’İLLE KAVGA’’nın imza gününü yapacağımız İdil Kültür Merkezi etkinliğin başlamasına az bir zaman kala onlarca akrep, zırhlı araç, polis tarafından basıldı. Korkakça, sürünerek kültür merkezimizin kapısına dayandı AKP’nin korkak polisleri. Önce kafemize girdiler kar maskeli ve otomatik silahları ile, imza gününe gelen dinleyicilerimizi, misafirlerimizi yerlere yatırdılar. İşkence yaptılar, tutukladıkları avukatlarımızı kastederek ‘’ hadi gelsin de kurtarsın avukatlarınız şimdi’’ dediler. Daha sonra kültür merkezimizin üst katına girmeye başladılar, kapılarımızı kestiler, camlarımızı kırdılar. Sonra üst katta bulunan arkadaşlarımıza saldırdılar. 10 ayda 4. defa basıp gözaltına aldılar arkadaşlarımızı. Grup Yorum üyeleri Özgür Zafer Gültekin, Bahar Kurt, Ayfer Rüzgar, FOSEM çalışanı Ali Sinan Çağlar, Meral Gökoğlu, Grup Yorum korosu üyesi Meral Hır, Grup Yorum tutsaklarından Helin Bölek’ in annesi Aygül Bilgi, misafirimiz Dilek Kaya, Neslihan Albayrak Atilla Ataün ve kafe çalışanımız Taylan gözaltına alındılar. Atilla Ataün bir gün sonra serbest bırakıldı.

Bir albüm tanıtımına dahi tahammülsüzdür AKP. Örgüt operasyonu, listeler bahanedir. AKP’nin asıl derdi halk korkusudur. Onca cafcaflı operasyonlarına, 14 avukatı tutuklamalarına rağmen halen halkın direniyor olması, sanatçıların üretiyor olması AKP’nin yaratmak istediği havayı dağıtıp parçalıyor. İşte bunun için tahammülsüzdür AKP. Ama ne demişler olacağa çare yok, AKP yenilecek türkülerimiz kazanacak.

Bugünün Aşık Mahsuni’si, Ruhi Su’ su olmanın, bu halk geleneğini devam ettirmenin bedelleridir bu yaşadıklarımız. Biz bu bedelleri öderiz, ama AKP daha ne kadar dayanabilecek biriken öfkemize. Siyasi bir enkazdır AKP. Yönetemiyor işte, yönetmek için tek aracı şiddet, baskın, kof kaba güç. Kısacası AKP saldırdıkça biz daha da güçleniyoruz, daha da güçleneceğiz. Hiçbir güç bizi yolumuzdan döndüremeyecek.

Baskın sırasında gözaltına alınan arkadaşlarımız işkenceyi halaylarla karşılamıştır, bundan daha büyük bir meşruluk, daha büyük bir güç var mıdır. Direnişin estetiği budur işte. O gün o baskın anında çekilen halaylarımız AKP’nin bitişinin fotoğrafıdır. Biz kendimizden çok eminiz, üretiyoruz, hayatın, kavganın içinde olmaya devam ediyoruz.

Son sözümüz , biz kazanacağız, türkülerimiz kazanacak.

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Türkülerimiz!
Halktan Yana Sanat Susturulamaz!
Gözaltılar Derhal Serbest Bırakılsın!

GRUP YORUM

27.09.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz